Kryminalni ze Słupska zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło 31 grudnia 2021 r. Sprawcy zaatakowali 48-latka, po czym zabrali mu portfel z pieniędzmi w kwocie kilku tys. zł. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przebywają w areszcie. Wkrótce odpowiedzą za przestępstwo. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

31 grudnia rano policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło na jednej z ulic Słupska. Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznani mężczyźni zaatakowali 48-latka, po czym ukradli mu portfel z zawartością kilku tys. zł. i uciekli w nieznanym kierunku.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy w wyniku szeroko-zakrojonych działań operacyjno-rozpoznawczych ustalili tożsamości sprawców i miejsce ich pobytu. W konsekwencji policjanci w poniedziałek zatrzymali 22-latka, a kolejnego dnia 26-latka i 32-latka. 

Na podstawie zebranych dowodów usłyszeli oni zarzut rozboju. Wobec nich sąd zastosował tymczasowy areszt. Wobec 22-latka 3 miesiące, wobec 32-latka 2 miesiące i 14 dni wobec 26-latka. Mężczyźni wkrótce odpowiedzą za przestępstwo. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego