Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku tylko od piątku do niedzieli zatrzymali pięciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol. Mężczyźni w wieku od 42 do 72 lat mieli w organizmach od blisko 1,8 promila do ponad 3,5 promila alkoholu, a dwóch z nich dodatkowo kierowało pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Ci nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą wkrótce za popełnione przestępstwa.

W piątek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, które spowodował nietrzeźwy kierowca. W miejscowości Włynkówko 49-letni kierujący BMW uderzył w drzewo, alkomat pokazał w jego przypadku wynik bliski 1,8 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Również w piątek mundurowi zatrzymali do kontroli 42-letniego kierującego skodą, który wsiadł za kierownicę pomimo tego, że pił wcześniej alkohol. W jego przypadku badanie alkomatem wskazało ponad 3,5 promila alkoholu.

W sobotę przed godziną 22 uwagę mundurowych zwrócił fiat, którego kierujący poruszał się całą szerokością jezdni. Policjanci zatrzymali ten pojazd do kontroli, a od 49-letniego kierowcy wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wskazało, że w organizmie tego mężczyzny jest ponad 2,2 promila alkoholu. Co więcej, po sprawdzeniu go w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że ten kierowca ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wkrótce odpowie on za popełnione przestępstwa.

W niedzielę przed południem funkcjonariusze kontrolowali 52-letniego kierującego pojazdem marki Kia, od którego również wyczuli alkohol. W przypadku tego nieodpowiedzialnego kierowcy urządzenie pokazało ponad 2 promile alkoholu. Za kierownicę wsiadł po wypiciu alkoholu i pomimo tego, że sąd nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Tylko od piątku do niedzieli słupscy policjanci interweniowali wobec pięciu kierowców, którzy wsiedli „za kółko” pomimo tego, że pili wcześniej alkohol. 3 z kontrolowanych nie zastosowało się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, a 2 miało cofnięte uprawnienia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdu od 3 miesięcy do 5 lat wiezienia.

Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolności koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, bądź rozsądny.