Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miała kierująca pojazdem suzuki, która wczoraj około godziny 15:00 potrąciła jadącego na hulajnodze elektrycznej mężczyznę. 66-latka odpowie wkrótce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego. Pijany kierowca to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, bądź trzeźwy, bądź rozsądny

Wczoraj około godziny 15:00 policjanci słupskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Przewłoka k. Ustki. Na miejscu funkcjonariusze ustalili wstępnie, że 66-letnia kierująca pojazdem marki Suzuki podczas wyprzedzania jadącego na hulajnodze elektrycznej 30-latka, nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła w niego. Kierująca pojechała dalej, jednak chwilę później uderzyła w ogrodzenie jednej z posesji. W wyniku tego zdarzenia, kierujący hulajnogą został zabrany na SOR. Badanie alkomatem wskazało, że kierująca suzuki zdecydowała się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że spożywała wcześniej alkohol. Urządzenie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jej organizmie. W związku z tym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Na miejscu tego zdarzenia prowadzone były czynności z udziałem technika kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca zdarzenia, a także uczestniczących w nim pojazdów. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze będą ustalać dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. 66-letnia kobieta odpowie wkrótce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego.

Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolności koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, bądź rozsądny.