Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przez całe wakacje prowadzą działania, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa nad wodą. W ciągu kilku ostatnich dni funkcjonariusze brali udział w festynach i piknikach rodzinnych, podczas których rozmawiali z turystami wypoczywającymi nad morzem i w rejonie jezior o podstawowych zasadach, które obowiązują w trakcie wakacji. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów.

Kolejne dni wakacji za nami i kolejny raz w rejonie akwenów można było spotkać mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Policjanci prowadzili wzmożone działania, które mają na celu zwrócenie uwagi turystów i mieszkańców na zagrożenia, jakie niosą za sobą nieodpowiedzialne zachowania nad wodą. Alkohol, brawura i przecenianie swoich umiejętności to w dużej mierze przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego funkcjonariusze bez przerwy apelują o niespożywanie alkoholu na plażach, kąpanie się tylko w wyznaczonych miejscach i tych, które są strzeżone przez ratowników. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniej opieki dzieciom, które powinny być pod stałym nadzorem dorosłych. Wyposażenie najmłodszych w opaski zawierające numer kontaktowy do rodzica, w przypadku zgubienia się dziecka, pozwoli na jego szybki powrót pod jego opiekę. Wszystkie spotkania i działania mundurowi prowadzą w związku z ogólnopolską akcją informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W ubiegłym tygodniu wspólnie z burmistrzem Ustki mundurowi rozdawali opaski niezgubki najmłodszym turystom, którzy odwiedzili nasz rejon. Miasto Ustka sfinansowało zakup opasek, które w trakcie wakacji będą przekazywane przez funkcjonariuszy z Ustki i Słupska. W działaniach, których pomysłodawcą jest Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, udział wzięły także samorządy z Kępic i Główczyc, które również wygospodarowały środki na zakup opasek niezgubek.

Wczoraj na usteckiej plaży mundurowi zorganizowali wspólne stoisko profilaktyczne z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Słupsku. Podczas kilkugodzinnych działań funkcjonariusze kolejny raz zwracali uwagę na bezpieczeństwo nad wodą i przypominali, że czerwona flaga oznacza zakaz kąpieli. Turyści mogli również usłyszeć przygotowany przez Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, komunikat głosowy, który jasno określa obowiązujące nad wodą zakazy.

Partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest Fundacja PZU. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.