Również latem, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku sprawdzają miejsca przebywania osób najbardziej potrzebujących oraz bezdomnych i wskazują im placówki, w których mogą uzyskać specjalistyczną pomoc. Wczoraj, kolejne wspólne działania na terenie Słupska prowadzili funkcjonariusze wydziału prewencji i pracownicy Stowarzyszenia Horyzont.

Najbardziej newralgicznym okresem, w którym szczególnie należy zadbać o osoby bezdomne, jest zima. Z uwagi na niskie temperatury oraz alkohol to właśnie wtedy najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Jednak swoją pomoc i wsparcie, najbardziej potrzebującym mundurowi oraz pracownicy socjalni oferują także w okresie letnim. Funkcjonariusze cyklicznie pełnią służby wspólnie ze streetworkerami, podczas których monitorują miejsca przebywania osób bezdomnych i wskazują im placówki, w których mogą uzyskać specjalistyczną pomoc. Mundurowi przypominają o szkodliwości spożywania alkoholu, zwracają uwagę na stan zdrowia bezdomnych, a także czy w upalne dni nie potrzebują dodatkowej pomocy.
Okres wiosenno-wakacyjny jest dobrym momentem, aby osoby, które planują najbliższe miesiące spędzić w opuszczonych pustostanach, zaktywizować i wskazać im odpowiedni kierunek. Specjalistyczne wsparcie dla takich osób może poskutkować tym, że już podczas najbliższej zimy będą w stanie funkcjonować inaczej niż dotychczas.
Kolejne tego typu działania funkcjonariusze i streetworkerzy będą pełnić przez całe wakacje i okresie jesienno-zimowym.