Czym jest Ethereum?

Ethereum to zdecentralizowana platforma programowa, która pozwala deweloperom budować i wdrażać zdecentralizowane aplikacje (dapps) i inteligentne kontrakty. Kryptowaluty Ethereum zostały początkowo zaproponowane w 2013 roku przez jego założyciela, Vitalika Buterina, jako rozszerzenie koncepcji blockchaina znalezionej w Bitcoinie. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoina, który oferuje ogólną księgę do rejestrowania własności cyfrowych tokenów lub "monet", Ethereum pozwala na tworzenie niestandardowych inteligentnych umów między stronami i programami znanymi jako "inteligentne tokeny". Te inteligentne tokeny mogą reprezentować wszystko, od cyfrowego tokena, który przyznaje właścicielowi dostęp do usług firmy, do aktywów takich jak złoto lub nieruchomości. Ethereum posiada natywny token cyfrowy o nazwie ether (ETH), który służy do uiszczania opłat transakcyjnych w sieci Ethereum, a także stanowi zachętę dla górników, którzy zabezpieczają sieć swoją mocą obliczeniową. Sieć Ethereum wykorzystuje również eter jako podstawową jednostkę rozliczeniową, co oznacza, że ilość eteru otrzymanego jako płatność jest obliczana poprzez pomnożenie ilości wysłanego eteru przez aktualny kurs wymiany.

Jak kupić Ethereum

Aby kupić Ethereum, będziesz musiał znaleźć giełdę, która pozwala na wymianę Ethereum na pożądaną przez Ciebie walutę. Istnieje wiele miejsc, w których można kupić Ethereum, ale nie wszystkie giełdy są stworzone tak samo. Niektóre giełdy mogą oferować niższe opłaty transakcyjne lub zapewniać większe bezpieczeństwo lub prywatność niż inne. Jeśli szukasz najlepszego miejsca do wymiany swojego Ethereum na inną walutę cyfrową, to polecamy Binance lub Coinbase.

W przypadku inwestycji długoterminowej, możesz użyć Coinbase do zakupu Ethereum. Znalezienie giełdy, która akceptuje pożądaną przez Ciebie metodę płatności i ma niskie opłaty jest ważne. Na przykład, jeśli chcesz wymienić gotówkę na Ethereum, możesz chcieć znaleźć giełdę, która akceptuje płatności gotówką i ma niskie opłaty. Może się okazać, że Twój lokalny sklep sąsiedzki lub strona internetowa taka jak LocalBitcoins.com pozwoli Ci wymienić gotówkę na Ethereum.

Jak znaleźć najlepsze miejsce do wymiany swojego Ethereum

Istnieje wiele miejsc, w których można wymienić Ethereum, ale nie wszystkie giełdy są takie same. Niektóre giełdy mogą oferować niższe opłaty transakcyjne lub zapewniać większe bezpieczeństwo lub prywatność niż inne. Znalezienie giełdy, która akceptuje pożądaną przez Ciebie metodę płatności i ma niskie opłaty, jest ważne. Na przykład, jeśli chcesz wymienić gotówkę na Ethereum, możesz chcieć znaleźć giełdę, która akceptuje płatności gotówkowe i ma niskie opłaty.

Może się okazać, że Twój lokalny sklep sąsiedzki lub strona internetowa taka jak LocalBitcoins.com pozwoli Ci wymienić gotówkę na Ethereum. Powinieneś również rozważyć reputację i bezpieczeństwo wymiany. Możesz przeprowadzić szybkie wyszukiwanie online, aby dowiedzieć się, czy dana giełda ma jakiekolwiek zgłoszone problemy z bezpieczeństwem lub skargi od poprzednich klientów. Możesz również sprawdzić fora internetowe i media społecznościowe, aby zobaczyć, czy ktoś omówił zalety i wady korzystania z danej giełdy. Możesz również sprawdzić regulamin giełdy, aby przekonać się, czy posiada ona politykę prywatności, która wyjaśnia, w jaki sposób wykorzystuje Twoje informacje.