Atrakcje na Teneryfie

Teneryfa mimo swych małych rozmiarów oferuje ogrom wszelkiego rodzaju atrakcji. Dzięki mocno rozwiniętej infrastrukturze turystycznej pokusy rozrywkowe czają się na nas na każdym kroku. Znajdziecie tu różnorodne sporty wodne, parki rozrywki czy pola golfowe, nie wspominając już o tysiącach barów, restauracji czy dyskotek. Życie na Teneryfie tętni całą dobę. Położenie geograficzne Wysp Kanaryjskich na środku Oceanu Atlantyckiego i na wysokości Sahary wpływa na ich niepowtarzalny klimat. Jest on określany za najlepszy na świecie, gdzie średnie temperatury przez cały rok wahają się między 20-26 stopni. Jednymi słowy kraina wiecznej wiosny, gdzie słońce świeci prawie 360 dni w roku.

Teneryfa, jak i pozostałe wyspy Archipelagu są pochodzenia wulkanicznego, co zarazem wiąże się z mocno zróżnicowanym krajobrazem. Od pustynnych terenów południa, kilometrowych klifów Los Gigantes, bujnej puszczy Anaga po księżycowe tereny u podnóża stożka wulkanu El Teide. Sam wulkan ma wysokość 3718 m n.p.m., co sprawia, że część północna wyspy jest okazale zielona, za to nieco bardziej sucha południowa część, gwarantuje słońce i bezchmurne niebo praktycznie cały rok. Wszystkie te parametry razem wzięte dają nieskończone możliwości. Dobrze jest więc nad tym się zastanowić, czego naprawdę oczekujemy i na co starczy nam czasu.

Jeżeli pierwszy raz wybieracie się na Teneryfę i cenicie sobie aktywne spędzanie czasu czy rozpiera was ciekawość świata, to nasze ¨Must have¨ musicie wpisać na waszą listę.

Wyprawa na wulkan, odwiedziny pirackiej wioski Masca oraz klify Los Gigantes to miejsca, z którymi Teneryfa jest głównie kojarzona. Tutejsze lasy czekają na was z zapierającymi dech w piersi szlakami. A ocean, podczas wypraw statkiem czy skuterem wodnym ukaże niepowtarzalną faunę, gdzie między innymi oprócz urodziwych kolorowych ryb możemy zobaczyć delfiny i walenie.