Zaproszenie na uroczystości katyńskie w Słupsku - uczcijmy pamięć ofiar wspólnie
W sercu naszej społeczności, 12 kwietnia, odbędzie się wydarzenie, które skłania do refleksji i wspomnień o bohaterach przeszłości. Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, mieszkańcy oraz goście miasta zostaną zaproszeni do uczestnictwa w poruszających uroczystościach na Starym Cmentarzu. To moment, by zatrzymać się i oddać hołd tym, którzy zapłacili najwyższą cenę.
  1. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12:00 od wspólnego śpiewu hymnu narodowego.
  2. Przemówienia i program artystyczny przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół Technicznych "Drzewniak" wzmocnią znaczenie ceremonii.
  3. Modlitwa ekumeniczna oraz Apel Pamięci zostaną odczytane, by uczcić pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  4. Zakończenie uroczystości umożliwi wszystkim złożenie kwiatów i wiązanek przy Krzyżu Katyńskim, symbolizując wspólną pamięć i szacunek.

12 kwietnia, przy Krzyżu Katyńskim na Starym Cmentarzu, nasza społeczność zbierze się, by wspólnie oddać hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej. W tym dniu, już od godziny 11.50, zostaną wystawione posterunki honorowe, a poczty sztandarowe wraz z gośćmi przygotują się do rozpoczęcia uroczystości. Jest to czas, kiedy przeszłość łączy się z teraźniejszością, a pamięć o bohaterach staje się mostem łączącym pokolenia.

W programie uroczystości przewidziano nie tylko oficjalne przemówienia, ale również momenty głębokiej refleksji i modlitwy. Odczytany Apel Pamięci oraz salwa honorowa oddana przez żołnierzy będą potężnym przypomnieniem o tragicznych wydarzeniach z przeszłości, które nadal rezonują w sercach i umysłach wielu osób. Wspólne złożenie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim będzie z kolei gestem szacunku i pamięci, który z pewnością zjednoczy wszystkich uczestników.

Organizowane wydarzenie to nie tylko okazja do oddania hołdu tym, którzy zginęli w Katyniu, ale również moment, by przypomnieć sobie o wartościach, takich jak wolność, honor i patriotyzm, które są nieodłącznym elementem naszej tożsamości narodowej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości miasta do wzięcia udziału w tych poruszających uroczystościach, by wspólnie pokazać, że pamięć o historii jest w nas ciągle żywa.


Wg inf z: UM Słupsk