Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska już 5 czerwca
Światowy Dzień Ochrony Środowiska to idealna okazja, by zwrócić uwagę na pilne problemy ekologiczne i podjąć działania na rzecz naszej planety. W tym roku mieszkańcy mogą wziąć udział w wyjątkowych „Eko-spotkaniach w namiocie” przed budynkiem Ratusza, które odbędą się 5 czerwca.
  1. Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska - 5 czerwca.
  2. „Eko-spotkania w namiocie” przed Ratuszem od 9:00 do 14:00.
  3. Aktywności edukacyjne i kreatywne dla mieszkańców.
  4. Degustacja miodu i rozmowy o pszczelarstwie.

Corocznie 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. To wyjątkowy czas, kiedy podkreślamy znaczenie ochrony naszej planety i refleksję nad jej pięknem. Tym razem Mieszkańcy mają szansę uczestniczyć w wydarzeniu pod hasłem „Eko-spotkania w namiocie” przed budynkiem Ratusza, które odbędzie się od godziny 9:00 do 14:00.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną poprzez różnorodne testy, takie jak wykreślanki, rebusy, zgadywanki obrazkowe, quizy oraz łamigłówki i labirynty przyrodnicze. Każdy, kto rozwiąże zadania, otrzyma drobny upominek.

Dodatkowo przygotowane zostanie stanowisko plastyczne, gdzie będzie można pomalować ul, rysować metodą „krok po kroku” lub dać upust swoim talentom plastycznym. Ustawiona zostanie przenośna linia sortownicza, przy której będzie można nauczyć się, jak prawidłowo sortować odpady.

W ramach ciekawostek uczestnicy zapoznają się z właściwościami roślin łąkowych w miejskim krajobrazie oraz otrzymają mieszankę nasion kwiatów i traw, które będą mogli wysiać, tworząc własną mini-łąkę kwietną.

Na stoisku pszczelarskim będzie możliwość degustacji miodu oraz jego zakupu. Lokalny pszczelarz opowie o pszczelarstwie, pszczołach i ich roli w ekosystemie. To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o tych niezwykle ważnych owadach.

Oprócz tego, chcemy zachęcić także Mieszkańców do celebrowania tego dnia inaczej. Do tego, aby poszli do lasu, parku, na łąkę. Może warto wyłączyć telefony, tablety, komputery i spędzić ten dzień z Przyrodą. Wyciszyć się, poddać się refleksji jak ważna, fascynująca, piękna i ciekawa jest nasza Planeta.

W trakcie akcji Mieszkańcy będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej scenki lub ramy do wykonania pamiątkowego zdjęcia, zabrać ekocytat „do ręki i do serca” lub poznać ciekawostki na temat pszczół.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska to doskonała okazja, by zjednoczyć się w trosce o naszą planetę. Warto pamiętać, że działania proekologiczne powinny towarzyszyć nam przez cały rok, a nie tylko jednego dnia. Zadbajmy o naszą przyszłość razem już dziś!


Opierając się na: Urząd Miejski w Słupsku