Damnicka legenda stanie się tematem warsztatów. Ruszyły zapisy

Damnicka legenda stanie się tematem warsztatów. Ruszyły zapisy

FOT. Urząd Gminy Damnica

W Damnicy kilka instytucji połączyło siły, by przygotować bezpłatny cykl spotkań dla mieszkańców. W programie znalazły się zajęcia inspirowane legendą o miłości zaklętej w kamień – od perfumiarstwa i zielarstwa po fotografię, teatr oraz grę terenową. Pierwsze warsztaty odbędą się już w sierpniu, a liczba miejsc jest ograniczona.

  • Cztery instytucje przygotowały wspólny projekt kulturalny
  • Pierwsze spotkania odbędą się w Bobrownikach i Damnicy

Cztery instytucje przygotowały wspólny projekt kulturalny

Projekt „W damnickiej sieci – mieszkańcy, instytucje, partnerstwo w kulturze” powstał dzięki współpracy Centrum Kultury Powiatu Słupskiego, Centrum Edukacji i Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Organizatorzy chcą połączyć rozwijanie zainteresowań z poznawaniem historii regionu. Zajęcia będą nawiązywały do lokalnej legendy zatytułowanej „Legenda o miłości w kamień zaklętej”. Uczestnicy nie tylko poznają jej motywy, ale również wykorzystają je podczas pracy twórczej.

„Dzięki życzliwej i aktywnej współpracy stworzyliśmy wspólnie ciekawy projekt dla mieszkańców. Pozyskane środki pozwolą zrealizować ambitne cele” – mówi Sandra Winnicka, dyrektor Centrum Kultury Powiatu Słupskiego.

W planie są:

  • warsztaty perfumiarskie,
  • warsztaty zielarskie,
  • warsztaty fotograficzne,
  • warsztaty literackie,
  • warsztaty teatralne,
  • warsztaty krawieckie,
  • gra terenowa na motywach lokalnej legendy.

Grzegorz Gurłacz, dyrektor Centrum Edukacji i Kultury, podkreśla, że koncepcja i cele projektu zostały opracowane wspólnie przez wszystkie partnerskie instytucje. Oferta jest skierowana do mieszkańców zainteresowanych zarówno kulturą, jak i praktycznymi zajęciami rozwijającymi różne pasje.

Pierwsze spotkania odbędą się w Bobrownikach i Damnicy

Najbliższe warsztaty zaplanowano w dwóch miejscach. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy prowadzone przez Centrum Kultury Powiatu Słupskiego.

  • 12 sierpnia, godz. 16.30 – warsztaty zielarskie w Lokalnym Centrum Kultury w Bobrownikach,
  • 22 sierpnia, godz. 16.00 – warsztaty perfumiarskie w pałacu w Damnicy.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 59 844 57 58. Warto skontaktować się z organizatorami przed przyjazdem, ponieważ liczba uczestników jest ograniczona. Kolejne terminy pozostałych zajęć mają wynikać z harmonogramu całego projektu.

Dofinansowanie pochodzi ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przekazanych w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Edycja 2026.

na podstawie: Gmina Damnica.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Gminy Damnica). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji