Ceny mieszkań w Słupsku: 7 123 zł/m² (listopad 2026). Rejony, metraże, rynek pierwotny i wtórny

· aktualizacja:
Ceny nieruchomości w Słupsku - raport z rejestru cen

Barometr cen, listopad 2026: mediana ceny mieszkania w Słupsku wynosi 7 123 zł/m², czyli o 198 zł/m² i 2,7% mniej niż średnia z 2025 r. Typowa cena zakupu to 330 000 zł. Ceny transakcyjne z aktów notarialnych pokazują zarazem wyraźne różnice między lokalizacjami, metrażami i rynkiem deweloperskim a wtórnym.

Redakcja 24slupsk.pl dokłada szczególnych starań, by informacje na tej stronie były rzetelne i aktualne. Jeśli mimo to zauważysz błąd, zgłoś go redakcji.

Spis treści:

Ceny mieszkań w Słupsku: najważniejsze liczby

  • 7 123 zł/m² - mediana ceny mieszkań.
  • 198 zł/m² i 2,7% - spadek wobec średniej z 2025 r.
  • 5 865-8 441 zł/m² - przedział obejmujący połowę transakcji.
  • 330 000 zł - mediana ceny zakupu; mediana powierzchni wynosiła 48 m².
  • 95% - wzrost ceny metra od 2019 r., średnio 10,0% rocznie.
  • 8 762 zł/m² - mediana w najdroższym rejonie Osiedle Bohaterów Westerplatte.

Infografika: ceny mieszkań w Słupsku
Infografika: ceny mieszkań w Słupsku

Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

RynekMediana zł/m²
pierwotny (deweloperski)8 118
wtórny7 097

8 118 zł/m² płacono za mieszkania deweloperskie, wobec 7 097 zł/m² na rynku wtórnym. Premia rynku pierwotnego wynosiła 14,4%. Taka różnica może odzwierciedlać nie tylko wiek budynków, lecz także lokalizację i strukturę sprzedawanych lokali.

Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?

MetrażMediana zł/m²
25-35 m² (kawalerki)8 402
35-45 m² (małe 2-pok.)7 466
45-55 m² (2-pok.)7 011
55-70 m² (3-pok.)6 512
70-90 m² (duże 3-4 pok.)6 095
90-120 m² (największe)5 550

8 402 zł/m² kosztowały mieszkania o powierzchni 25-35 m², a 5 550 zł/m² lokale z przedziału 90-120 m². Mniejszy metraż ogranicza całkowity budżet zakupu, co może podtrzymywać popyt mimo wyższej stawki jednostkowej. Wykres pokazuje systematyczne obniżanie się ceny metra wraz ze wzrostem powierzchni.

Ceny wg metrażu - Słupsk
Ceny wg metrażu - Słupsk

Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej

8 762 zł/m² osiągnęła mediana w rejonie Osiedle Bohaterów Westerplatte, a 8 660 zł/m² w rejonie Osiedle Zachód. W rejonie Stare Miasto wynosiła 6 513 zł/m². Lokalizacja pozostaje więc ważnym elementem budżetu, obok powierzchni i rodzaju rynku.

Rejonzł/m² (oba rynki)
Osiedle Bohaterów Westerplatte8 762
Osiedle Zachód8 660
Ryczewo7 611 *
Zatorze7 583
Osiedle Bałtyckie7 331
Osiedle Stefana Batorego7 211
Osiedle Jana Sobieskiego6 872
Osiedle Piastów6 732
Osiedle Niepodległości6 705
Podgrodzie6 675
Biatkowo6 615 *
Stare Miasto6 513

* w rejestrze niewiele danych dla tej okolicy - wartość orientacyjna

* Dla rejonu Przylesie mediana wynosi 4 271 zł/m² i obejmuje okres od 2019 r., a nie ostatnie 12 miesięcy. W rejestrze niewiele danych dla tej okolicy - wartość orientacyjna.

Mapa cen mieszkań - Słupsk
Mapa cen mieszkań - Słupsk

Ceny wg części miasta - Słupsk
Ceny wg części miasta - Słupsk

Ceny mieszkań przy konkretnych ulicach

Wykaz transakcji dla analizowanych ulic pokazuje mediany:

  • 5 740 zł/m² przy ul. Józefa Piłsudskiego;
  • 9 112 zł/m² przy ul. Władysława Reymonta.

3 372 zł/m² wynosi różnica między tymi lokalizacjami. Przy poszukiwaniu mieszkania warto zatem porównywać nie tylko rejony, lecz również konkretne adresy i cechy lokali.

Ceny działek w Słupsku

182 zł/m² wynosi mediana ceny działek z ostatnich 24 miesięcy. Typowa sprzedawana parcela miała 1 029 m². To odrębny segment rynku, w którym budżet zakupu zależy bezpośrednio od powierzchni gruntu.

Najświeższe wiadomości z Słupska czekają na stronie głównej 24slupsk.pl, a koncerty, spotkania i imprezy na najbliższe dni – w kalendarzu wydarzeń.

Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty

Przy mieszkaniu za 330 000 zł z rynku wtórnego podatek PCC według stawki 2% wynosi około 6 600 zł. Nie zapłacą go osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie. Maksymalna taksa notarialna z VAT to około 2 571 zł, przy czym stawki są negocjowalne, a opłaty sądowe za wpisy do księgi wieczystej wynoszą 300 zł. Przy zakupie od dewelopera PCC nie występuje - cena zawiera VAT.

Jak zmieniały się ceny od 2019 roku

Historia cen od 2019 r. pokazuje wzrost z 3 649 zł/m² do 7 123 zł/m². Odpowiedź na pytanie, o ile wzrosły ceny w dłuższym okresie, to 95%, przy średniorocznym tempie 10,0%.

Trend cen - Słupsk
Trend cen - Słupsk

Słupsk na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej

10 098 zł/m² wynosi mediana dla monitorowanych miast województwa pomorskiego. Słupsk jest od tego poziomu tańszy o 2 975 zł/m².

Słupsk wg GUS: mediana ceny mieszkań sprzedanych w IV kw. 2024 wyniosła 6 250 zł/m², wobec 6 372 zł/m² rok wcześniej, co oznacza spadek o 1,9%.

MiastoOdległośćMediana zł/m²Różnica
Słupsk-7 123-
Sianów52 km6 150-13,7%
Koszalin60 km7 656+7,5%
Mielno62 km13 545+90,2%
Bobolice63 km4 150-41,7%

W mieście Sianów, oddalonym o 52 km, metr kosztował o 973 zł mniej niż w Słupsku.

Komentarz analityczny

Spadek o 198 zł/m² i 2,7% wobec średniej z 2025 r. kontrastuje ze wzrostem o 95% od 2019 r. Bieżący kierunek jest zatem inny niż długookresowy trend miasta; sam poziom cen pozostaje jednak znacznie powyżej początku analizowanej historii.

W Polsce ceny mieszkań w II kwartale 2026 r. wzrosły o 6,3% rok do roku (GUS, „Wskaźniki cen lokali mieszkalnych w II kwartale 2026 r.”). Lokalny spadek nie powiela więc kierunku krajowego wskaźnika.

5,98% wynosiło we wrześniu 2026 r. średnie oprocentowanie nowych kredytów mieszkaniowych, wobec 5,99% w sierpniu (NBP, dane za wrzesień 2026 r., publikacja 30 października 2026 r.). Koszt finansowania wpływa na dostępny budżet: przy ograniczonej zdolności kredytowej kupujący mogą wybierać mniejsze lokale lub tańsze lokalizacje.

Co dalej z cenami? Jeśli dostępność finansowania poprawi się, a oferta nie zwiększy się odpowiednio, presja na wzrost może powrócić. Jeśli podaż będzie lepiej odpowiadała popytowi, możliwa pozostanie stabilizacja. Twardych prognoz nie stawiamy.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Słupsku?

Mediana wynosi 7 123 zł/m²; połowa transakcji mieściła się w przedziale 5 865-8 441 zł/m².

Czy ceny mieszkań w Słupsku rosną, czy spadają?

Mediana jest o 198 zł/m² i 2,7% niższa niż średnia z 2025 r.

Która część miasta jest najdroższa, a gdzie kupię najtaniej?

Najwyższą medianę ma rejon Osiedle Bohaterów Westerplatte: 8 762 zł/m². W zestawieniu ostatnich 12 miesięcy najniższą ma rejon Stare Miasto: 6 513 zł/m².

Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie w Słupsku?

Mediana dla lokali 25-35 m² wynosi 8 402 zł/m², a dla mieszkań 35-45 m² to 7 466 zł/m².

Czy mieszkanie od dewelopera jest droższe niż z rynku wtórnego?

Tak, o 14,4%: mediany wynoszą odpowiednio 8 118 zł/m² i 7 097 zł/m².

Ile kosztuje działka w Słupsku?

Mediana z ostatnich 24 miesięcy wynosi 182 zł/m², a typowa powierzchnia to 1 029 m².

Metodologia

Analiza powstała na podstawie Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostwo powiatowe i udostępnianego przez GUGiK w serwisie geoportal.gov.pl - to rzeczywiste ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ceny ofertowe. Podstawą tego opracowania jest 329 transakcji mieszkaniowych z ostatnich 12 miesięcy - akty notarialne z datami od 5 stycznia 2026 do 15 czerwca 2026 (mieszkania 25-120 m² z aktów jednolokalowych; filtr 1500-30 000 zł/m² odcina garaże, transakcje pakietowe i symboliczne). Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie wartości - mediana dla miasta, zestawienia osiedli i rejonów, metraży i ulic oraz historia cen - obejmują łącznie rynek pierwotny (18 transakcji) i wtórny (311); rozdzielenie rynków pokazuje wyłącznie tabela w sekcji o mieszkaniach od dewelopera i z rynku wtórnego. Podajemy mediany - odporne na skrajne akty.

Tam, gdzie rejestr zawiera niewiele wpisów dla danej okolicy lub segmentu, wartość oznaczamy jako orientacyjną, a przy skrajnie małej liczbie danych w ogóle jej nie publikujemy. Dla części zestawień o rzadszych transakcjach analiza obejmuje dłuższy okres (do 24 miesięcy lub od 2019 r.), aby wynik był stabilny.

Podział miasta na rejony oparto na zwyczajowych nazwach z map OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors, licencja ODbL); granice są orientacyjne i nie są to jednostki administracyjne.

Stan danych: 2026-06-15; wpisy trafiają do rejestru z opóźnieniem do kilku tygodni, więc ostatnie 2-3 miesiące są niepełne i mogą ulec rewizji.

Analiza ma charakter informacyjny - nie stanowi wyceny nieruchomości ani porady inwestycyjnej. RCN nie zawiera informacji o standardzie lokali. Ten barometr cen aktualizujemy co miesiąc; następna aktualizacja: grudzień 2026.

Widzisz błąd lub nieaktualną informację? Zgłoś błąd, sprostowanie lub uwagę

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji