Dziadek do Orzechów – balet w Słupsku

Świąteczna magia, muzyka Piotra Czajkowskiego i historia, w której sen miesza się z rzeczywistością — „Dziadek do Orzechów” pojawi się w Słupsku w wykonaniu Królewskiego Baletu Klasycznego. To widowisko pełne tańca, efektownych kostiumów i baśniowej scenografii. Warto zarezerwować ten wieczór na klasyczny balet dla całej rodziny.
Dziadek do Orzechów – kiedy i gdzie?
- Data: 21 grudnia 2026 roku, poniedziałek
- Godzina: 19:00–około 21:00
- Miejsce: Polska Filharmonia „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara, ul. Jana Pawła II 3 w Słupsku
- Czas trwania: około 110 minut, w tym jedna przerwa
- Bilety: 120–160 zł
- Sprzedaż wejściówek: bilety są dostępne online na stronie Królewskiego Baletu Klasycznego.
Baśniowa opowieść przy muzyce Czajkowskiego
„Dziadek do Orzechów” zabiera widzów do świata dziecięcej wyobraźni. Klara, tajemniczy Dziadek do Orzechów i Król Myszy stają się bohaterami niezwykłej nocnej przygody, w której świąteczny salon zmienia się w krainę pełną magii, kolorów i tańca.
Muzyka Piotra Czajkowskiego prowadzi publiczność przez kolejne sceny — od pełnych emocji wydarzeń po roztańczone krainy inspirowane różnymi kulturami. Na scenie nie zabraknie widowiskowych układów zespołowych, eleganckich duetów i charakterystycznych divertissement.
Widowisko dla dzieci i dorosłych
Królewski Balet Klasyczny łączy klasyczną choreografię z efektowną scenografią multimedialną i dopracowanymi kostiumami. Dzięki temu spektakl może zainteresować zarówno najmłodszych widzów, dla których będzie podróżą do baśniowego świata, jak i dorosłych miłośników baletu.
To jedna z tych historii, które szczególnie dobrze pasują do zimowego, przedświątecznego czasu — pełna wdzięku, muzycznych emocji i scen, do których chętnie wraca się po latach.
Ostatnie Artykuły

Nie tylko wykład o cukrzycy. Seniorzy w Damnicy ćwiczyli pomiar glukozy

Flyboard nad kanałem portowym. Ustkę czeka nocny pokaz

Czyste Powietrze po zmianach. Więcej czasu i wyższe dotacje

Seniorzy z gminy Kobylnica poznają internet bezpieczny i użyteczny

Trzy turnusy i dwa regiony. Dzieci z Kobylnicy połączyła wspólna przygoda

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Bon Senioralny wchodzi w życie. Przed gminami miesiące intensywnych przygotowań

Mammobus przyjedzie do Słupska. Pięć minut może mieć znaczenie

Sztanga, rywalizacja i ograniczona liczba miejsc. Zawody w Bobrownikach

Siedem słupskich ulic czeka większa naprawa. Będą zwężenia

W Słupsku frywolitka wychodzi na mur - mural Mistrza Jana

Trzy statuetki dla aktywnych seniorów. Ruszył konkurs „Srebrne Serce”

Czyste Powietrze po zmianach. Więcej czasu i wyższe dotacje na termomodernizację

Cztery dekady pracy dla mieszkańców. Urszula Żłobińska świętuje jubileusz
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Słupsku - praktyczna nauka zawodu i zakwaterowanie
- Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Słupsku - kontakt, godziny, skargi i spory konsumenckie
- Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku - msze, kontakt, historia
- Parafia Świętej Rodziny w Słupsku - msze, kancelaria, kontakt
- Komenda Miejska Policji w Słupsku - kontakt, wydziały, zgłoszenia
- Schronisko Młodzieżowe przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Gryfitów w Słupsku - kontakt, godziny, informacje
