Na zdjęciu widać figury szachowe - białe i czarne oraz szachownice. Biała figura króla jest przewrócona.

W sobotę 6 kwietnia br. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Słupska w szachach juniorów. Turniej odbywał się w siedzibie słupskiego Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6.

W zawodach wzięło udział 26 juniorów, w tym 24 chłopców i 2 dziewczynki. Młodzi szachiści rywalizowali na dystansie 9 rund, a cały turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim.

Zwycięzcą turnieju został Piotr Gołębiowski (Słupsk), który zdominował całą rywalizację i nie przegrywając żadnej partii zdobył 9 pkt. Warto podkreślić, że Piotr jest juniorem, który z powodzeniem rywalizuje w turniejach seniorskich. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Stachula (Ustka) zdobywając 7 pkt. Trzecie miejsce zdobył Michał Przybylski (Słupsk) 6 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Marcin Kapiszka (Słupsk) 6 pkt., 5. Stanisław Labryga (Słupsk) 6 pkt., 6. Adam Dąbrowski (Słupsk) 5,5 pkt., 7. Franciszek Brzóska (Ustka) 5.5 pkt., 7. Maciej Kniaź (Siemianice) 5 pkt., 9. Jakub Kniaź (Siemianice) 5 pkt., 10. Gabriela Irzyk (Włynkówko) 5 pkt.

Sędzią zawodów był Brunon Studziński, a organizatorem Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i zwycięzcy zawodów.