W dzisiejszych czasach pacjent nie powinien bać się wizyty u dentysty, leczenie w profesjonalnej klinice dentystycznej jest bezpieczne i bezbolesne. Dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, jak również wykwalifikowanym specjalistom każdy człowiek może w kompleksowy sposób zadbać o swoje zęby. Wiele nowoczesnych i profesjonalnych zabiegów oferuje stomatologia. Warszawa jest miastem na terenie którego prowadzone są renomowane kliniki stomatologiczne, które świadczą swoje usługi w zakresie ortodoncji. W przypadku krzywych lub nierównych zębów, jak również diastemy niezbędny będzie odpowiednio dobrany do wady zgryzu pacjenta aparat ortodontyczny. Gumki można dobierać w zależności od upodobań estetycznych pacjenta. Chirurgia stomatologiczna obejmuje zabiegi takie jak usuwanie torbieli, ekstrakcje zębów, implant ortodontyczny, plastyka dziąseł, resekcja wierzchołka korzenia zęba lub chirurgiczne usuwanie zatrzymanych ósemek. 

Na czym polegają poszczególne zabiegi

1. Chirurgiczne usuwanie zatrzymanych ósemek wykonywane jest wtedy, kiedy ząb powoduje stan zapalny tkanek miękkich, bolesność jak również wady zgryzu u pacjenta. Należy wtedy usunąć całkowicie wykształcony ząb przy znieczuleniu, dzięki czemu jest to skuteczne, szybkie i bezbolesne dla pacjenta.

2. Ekstrakcja zębów jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu komputerowym The Wand w przypadku kiedy ząb objęty jest próchnicą, Jest ona również bezbolesna i bezpieczna dla pacjenta.

3. Implanty ortodontyczne pomagają w leczeniu wad zgryzu u pacjenta, ponieważ umożliwiają precyzyjne przesuwanie zębów w dowolnym kierunku. Implant ortodontyczny wykonany jest z biokompatybilnych stopów tytanu. Jest on bezbolesny i wykonywany w znieczuleniu The Wand. 

4. Plastyka dziąseł zwana również gingiwoplastyką pozwala skorygować kształt dziąseł. Wielu pacjentów z powodu tzw. wysokiego uśmiechu zgłasza się do lekarza, ponieważ problem ten powoduje u nich obniżenie samopoczucia. Dlatego warto w takiej sytuacji poprawić komfort swojego życia i przeprowadzić plastykę dziąseł, która jest bezbolesna i wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym The Wand.

5.Usuwanie torbieli z zatoki szczękowej jest również zabiegiem bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent, który odczuwa silne dolegliwości w okolicy twarzoczaszki powinien wykonać badanie RTG, aby sprawdzić czy przyczynę tego nie stanowi torbiel w zatoce szczękowej. 

6. Resekcja wierzchołka korzenia zęba przebiega w ten sposób, że wierzchołek korzenia zęba zostaje odcięty. Podczas resekcji stomatolog usuwa zmiany zapalne tkanek, zabieg jest również bezbolesny wykonywany w znieczuleniu The Wand. W tej metodzie niezwykle skuteczne jest to, że pacjent nie musi usuwać zęba.

Aby leczenie było skuteczne i efektywne niezwykle ważny jest profesjonalny stomatolog, który wykonuje zabieg. Lekarz powinien posiadać nie tylko odpowiednie doświadczenie jak i wykształcenie. Powinien również wykonywać swoją pracę starannie i dokładnie. Nawet najlepszy aparat prostujący zęby, gumki ortodontyczne czy licówki nie będą dobrze wykonane jeżeli stomatolog wykonuje swoją pracę w sposób nierzetelny i niestaranny. Klinika dentystyczna świadczy kompleksowe usługi między innymi w zakresie ortodoncji( aparat ortodontyczny, gumki) jak również stomatologii estetycznej ( wybielanie nakładkowe, wybielanie metodą Beyond). 

Chirurgia stomatologiczna