Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Fot. Organizator

24 sierpnia br. (sobota) w Parku Kultury i Wypoczynku (miejsce przy przystani kajakowej) przestrzeń nieco się zmieni, będzie sprzyjać różnej, twórczej aktywności, a muzycznych przyjemności dostarczą Strach przed Latem, Mariusz Czajka i Random, No co puka oraz Naledii.

Miejski chill na trawie to spotkania z dawką dobrej muzyki, warsztatów i dobrego jedzenia w klimacie garden party. Tutaj każdy może się zrelaksować, odpocząć, posłuchać muzyki, spotkać się z przyjaciółmi lub zaangażować w strefie warsztatu.
Miejski chill to przestrzeń, ludzie, muzyka, wypoczynek.

Startujemy o 16.00 warsztatami w strefie aktywności: rękodzieło, miastotwórcze warsztaty fabularne, upcykling, konsultacje dietetyczne i znakowanie rowerów.

O godzinie 18.00 startuje muzyczny chill.

W tym roku przestrzeń sprzyja wypoczynkowi na kocach- trawy nie zabraknie i co najważniejsze, nie będziemy jej rozwijać 🙂
__

Strach Przed Latem
Skład:
Małgorzata Burjan i Patryk Skarbek-Tłuchowski.
Repertuar koncertu to zarówno autorskie piosenki do słów klasycznych poetów, jak reinterpretacje znanych i lubianych utworów.

Pojawią się utwory m.in. Osieckiej, Leśmiana, Mickiewicza, ale także aranżacje utworów Boba Marleya, Brygady Kryzys, czy T’Love.
Utwory dobierane są jako intuicyjny głos i komentarz do otaczającego świata.
__

Mariusz Czajka & Random Trio
Skład:
Mateusz Bliskowski – gitara
Aleksander Tryba – kontrabas
Mariusz Czajka – wokal
Marian Szarmach – perkusja, leader

Muzyka prezentowana przez Trio wzmocnione solistą to szeroko rozumiane interpretacje standardów jazzowych, muzyki filmowej i polskich kompozycji. Nowe muzyczne spojrzenie na bogato harmonicznie wzbogacone znane utwory wzmocnione elementami improwizacji.

Mariusz Czajka -wokalista jazzowy, absolwent A.P. w Słupsku, student A.M. w Bydgoszczy. Preferuje własne interpretacje standardów z elementami improwizacji.
Marian Szarmach – perkusja, leader; nagrodzony z zespołem Antiquintet pierwszszym miejscem na Jazz nad Odrą w 1980 roku. Kilka lat współpracował z Orkiestrą Sami Swoi, z którą wystąpił na Pori J.F. Finlandia i North Sea Den Haag Holandia. Współtworzył grupę AMALGAMAT z pianistą J. Szprotem i flecistą K. Zgrają, co zaowocowało w 1985 roku LP “Jazz na niby”. Wielokrotnie uczestniczył w Jazz Jamboree, Jazz n/Odrą, Jazz Meeting, Złota Tarka itp. W latach 1993-2013 prowadził własne orkiestry podróżując po świecie, wspólnie występując m.in . z artystami: Tony Bennett, Al Pacino. Niedawno świętował 40-lecie pracy artystycznej. Kieruje agencją muzyczną www.randommusic.pl
Mateusz Bliskowski – gitarzysta jazzowy, pedagog, absolwent A.P. w Słupsku, student A.M. w Bydgoszczy. Jego styl gry inspirowany jest niebanalną harmonią oraz szeroką swobodą interpretacyjną.
Aleksander Tryba – kontrabasista, uczeń Szkoły Muzycznej II st. absolwent Polit. Gdańskiej. Jest laureatem wielu konkursów muzyki klasycznej, jednak nigdy nie pozostaje obojętny muzyce jazzowej.

__

No Co Puka

Radość, uśmiech, zaduma, wzruszenie, zaskoczenie – to emocje, które towarzyszą muzycznym spotkaniom z zespołem. Niebanalne teksty znanych twórców: Bursy, Tuwima, Grochowiaka , Białoszewskiego, Drozdowskiego, Gałczyńskiego, Przybosia, Stachury, Fabera, Nowaka, Krausa, Błoka w autorskich kompozycjach i aranżacjach gwarantują jakość muzycznych doznań nawet najbardziej wymagającej publiczności.

Charyzmatyczny głos leadera zespołu tworzy specyficzny i niepowtarzalny klimat, elektryzujący nie tylko damską część publiczności.
Połączenie żywiołów nieokiełznanych w trakcie ciągłej improwizacji, ku ich własnemu zaskoczeniu udowadnia, że koniec nie zawsze jest na końcu.

Wiesław Krawczykiewicz: Wokal, Gitara akustyczna
Roman Pawlaczyk: Wokal, Gitara akustyczna
Andrzej Guziński: Wokal, Gitara basowa, Saksofon
Jacek Bochenek: Perkusja

__

Naledii
Naledii, czyli Natalia Wójcik od niedawna mieszkanka Słupska to wokalistka,autorka tekstów i tancerka.

Nowicjuszka młodego pokolenia polskiej sceny reggae.

Jej miłością są Sound Systemy. Lubi eksperymentować z różnymi podgatunkami wywodzącymi się z muzyki reggae oraz rocka. W jej utworach możemy usłyszeć poetyckie teksty zawierające głęboki przekaz. Jej radiowy debiut miał miejsce w Strefie Dread.

Skład zespołu:
Natalia Wójcik – wokal
Czarek Chmielowiec – gitara
Weronika Leszczyńska – klawisze
Zuzanna Kleban – perkusja