Wykończenie pomieszczeń domowych wymaga zastosowania materiałów, które zapewnią ich doskonały wygląd. Drewno jest wysoce uniwersalnym surowcem, który potrafi całkowicie odmienić charakter naszego mieszkania. Drewniane powierzchnie są doskonałym dopełnieniem zarówno nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacji wnętrz.

Drewno jest jednak dosyć wymagającym materiałem, który wymaga dobrej farby do drewna, która ułatwi nam regularne przeprowadzanie prac konserwacyjnych. Najlepszym rozwiązaniem są farby do drewna, kolory w neutralnych tonach które nie będą czynnikiem dominującym w całej stylistyce pomieszczenia.

Farby do malowania drewna – charakterystyka

Decydując się na farbę do malowania drewna należy dokładnie zapoznać się z jej charakterystyką i składem chemicznym. Farba do drewna do pomieszczeń wewnątrz naszego domu powinna posiadać odmienne właściwości od tych, które są typowe dla farb do malowania drewna na zewnątrz. Farby do drewna zewnętrze doskonale radzą sobie nawet z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, które są nierzadkim zjawiskiem w obszarze klimatu umiarkowanego. Deszcz, grad, śnieg czy wysokie temperatury – dla farb do drewna na zewnątrz złe warunki pogodowe to żadne zagrożenie. Powierzchnia drewna pokryta farbami zewnętrznymi do drewna to gwarancja zabezpieczenia wrażliwej struktury drewna. Warstwy farby do malowania drewna na zewnątrz nie odpryskują, nie łuszczą się i nie blakną. Najlepszą farbę do drewna rozpoznamy po odpowiedniej formule i poziomie krycia.

Produkty do malowania drewna to doskonały sposób na szybką metamorfozę naszego pokoju czy tarasu. Odpowiedni kolor wpisujący się w ogólną stylistykę przestrzeni zapewni jej doskonały, ponadczasowy wygląd. Jeśli chodzi o farbę do drewna, kolory to nieograniczony dobór odcieni i wykończeń. Kolorowe farby do drewna mają swoje zastosowanie szczególnie w pokoikach dziecięcych, gdzie zależy nam na rozweseleniu nieciekawego pomieszczenia, aby zachęcić nasze dziecko do zabawy czy nauki.

Biała farba do drewna? Najbardziej uniwersalny produkt przeznaczony do pokrywania drewnianych powierzchni. Farba biała do drewna doskonale adaptuje się zarówno w przestrzeń mieszkalną, jak również ogrodową czy tarasową. Biala farba do drewna to również tania recepta na przygotowanie gruntu pod farby do drewna i metalu o ciemniejszej pigmentacji. W tym celu sprawdzi się również szara farba do drewna.

Miłośnicy własnoręcznie robionych dekoracji doskonale znają złotą farbę do drewna, która z pozoru zwyczajnym rzeczom nadaje blasku i niepowtarzalnego wyglądu. Srebrna farba do drewna również powinna stanąć na wysokości zadania.

Wasz pokój dzienny nie powala metrażem? To nie problem. W prosty sposób można stworzyć iluzję większej przestrzeni. Wystarczy kupić jasną farbę do drewna- farbę do drewna białą lub beżową. Rozwiązaniem pro środowiskowym będzie wybór farby do drewna ekologicznej, która nie uwalnia związków szkodliwych dla naszego zdrowia.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o farbach do drewna

Farba do podłóg drewnianych

Co zrobić z drewnianą posadzką, która nie wygląda już zbyt atrakcyjnie? Jej demontaż jej pracochłonny i kosztowny, a do odnowienia wystarczy zaopatrzyć się w dobrą farbę do parkietu. Matowa farba do drewna? Czemu nie! Produkt w dobrze dopasowanym kolorze pomoże nieco odmienić jej charakter nie zatracając przy tym oryginalnej struktury. W ofercie farb znanych producentów jak Trikurrila czy Beckers do drewna znajdziemy także transparentną farbę do drewna, która subtelnie podkreśli stylowe drewno naturalne.