W miniony piątek uczniowie Szkoły Podstawowej w Kończewie spotkali się z dzielnicowym, który tym razem poruszył temat bezpieczeństwa w Internecie. Asp. Robert Kornacki rozmawiał dziećmi o zagrożeniach wynikających z hejtu i zawierania znajomości w sieci. Dzielnicowy podkreśli jak ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku w czasie korzystania z Internetu.

Asp. Robert Kornacki z Posterunku Policji w Kobylnicy po raz kolejny spotkał się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Kończewie, z którymi rozmawiał o zagrożeniach i korzyściach, jakie niesie za sobą użytkowanie Internetu. Policjant zwrócił uwagę na problem cyberzagrożeń, na jakie narażeni są użytkownicy Internetu. Podał dzieciom przykłady negatywnych zachowań w sieci i omówił, jakie mogą być ich konsekwencje. Zaznaczył istotę rozsądku w sieci i wskazał jak mądrze i bezpiecznie poruszać się po stronach internetowych.

Policjant był przekonany o dobrej znajomości prezentowanego przez niego tematu, co też uzyskało potwierdzenie w rozmowach z uczniami.  Dzieci znały odpowiedzi na niektóre wiele pytań policjanta, ale miały też okazję usłyszeć o konsekwencjach prawnych wynikających z nierozsądnego korzystania z sieci.