Z dodatkowym apelem o pozostanie w domach zwrócił się dzielnicowy z Posterunku Policji w Kobylnicy, który na podległym mu terenie służbowym zauważył większe grupy dzieci i młodzieży spędzające wspólnie czas na boiskach, placach zabaw i osiedlach. Poza uświadamianiem napotkanych osób o zagrożeniu oraz rozmowami telefonicznymi z ich rodzicami, z radnymi i z sołtysami, mundurowy zamieścił informacje w miejscowych sklepach i na tablicach ogłoszeń, w których apelował o mądre i rozsądne sprawowanie opieki w trudnym dla wszystkich czasie.

Funkcjonariusze słupskiej komendy stale kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają wprowadzonych ograniczeń, ale również sprawdzają miejsca gromadzenia się większych ilości osób i apelują o powrót do domu. Z dodatkową prośbą do swoich mieszkańców wystąpił asp. Robert Kornacki z kobylnickiego posterunku, który na podległym terenie służbowym zamieścił ogłoszenia nawołujące do pozostania w domach. Od teraz hasło #Zostańwdomu jest widoczne nie tylko w mediach i w Internecie, ale również w sklepach i na tablicach ogłoszeń.

W swoim ogłoszeniu dzielnicowy podkreślił istotę pozostania w domach w czasie zagrożenia epidemicznego. Apelował o uświadamianie dzieci na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa, jednocześnie prosił o mądre i rozsądne sprawowanie opieki w tym trudnym dla wszystkich czasie. Zaznaczył, że w przypadku niestosowania się do zaleceń, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kobylnica będzie odpowiednio reagował.