Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Fundacja „Nasza Ziemia” oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Słupsku uprzejmie informują o 27 kampanii „Sprzątanie Świata 2020”, która odbędzie się w dniach 18-20 września 2020 roku pod hasłem Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

I choć tegoroczna akcja niewątpliwie będzie się różnić od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz Wspólny Dom. Musimy więc o niego zadbać! Dlatego chcąc zachować tradycję postanowiliśmy również w tym roku wspólnie posprzątać Słupsk.

Informujemy, iż zorganizowane grupy chcące wziąć udział w tegorocznej akcji powinny w dniach 14-17 września 2020 roku zgłaszać się do Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi (pok. 207, tel.59 84 88 226, e-mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), gdzie należy podać opiekuna grupy, ilość osób biorących udział w kampanii, termin sprzątania, teren który dana grupa zamierza sprzątać oraz miejsce złożenia odpadów.

Miasto Słupsk deklaruje pomoc w sprzątaniu w formie zabezpieczenia worków i rękawic do zbierania odpadów, które otrzymacie Państwo podczas rejestracji grup. Worki z zebranymi odpadami nieodpłatnie odbiorą firmy wpisane do rejestru działalności regulowanej, natomiast Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie nieodpłatnie przyjmie odpady na Składowisko celem ich zagospodarowania.

Proponujemy przeprowadzić sprzątanie w piątek 18 września 2020 roku.