wandzel plakatSerdecznie zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Wandzlem 21 października o godzinie 15:30 do czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, podczas którego porozmawiamy o najnowszej książce „Chłopiec z Kresów”, historii inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami oraz o wcześniejszych powieściach autora.

Tomasz Wandzel ur. 1975 r. w Głuchołazach. Od najmłodszych lat zapalony turysta górski. W 1998 roku traci wzrok. Mimo to nie rezygnuje ze swoich pasji, a dodatkowo poszukuje nowych. Dzięki temu odkrywa, że pisanie książek może być równie ciekawe jak ich czytanie. Przygodę z literaturą rozpoczyna od pisania opowiadań oraz krótkich form dziennikarskich. W 2011 roku zdobywa I miejsce w ogólnopolskim konkursie na reportaż prasowy im. Macieja Szumowskiego, za reportaż „Plan Dnia”. Do tej pory wydał następujące książki: „Dom w Chmurach” (2011) nagrodzona w ogólnopolskim konkursie na powieść współczesną, „Hycel” (2012), „Grzeczna Dziewczynka” (2013), „Żółty Długopis” (2017), „Czyste Zło” (2018), „Córka Zakonnika” (2019) i „Chłopiec z Kresów” (2020).
Jest dwukrotnym stypendystom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Owocem pierwszego stypendium był zbiór opowiadań „Żółty Długopis”. W ramach drugiego stypendium, otrzymanego w 2020 roku pracuje nad powieścią historyczną „Chłopiec z Auschwitz. Od 2004 roku mieszka wraz z żoną i dwójką synów w Prabutach, które często pojawiają się w jego powieściach. Zawodowo realizował się na różnych polach m.in. był telefonicznym windykatorem, prowadził sklep z artystycznym rękodziełem sprowadzanym z Indonezji, a od kilku lat pracuje jako copywriter. W wolnych chwilach słucha muzyki, czyta książki, ogląda filmy, eksperymentuje w kuchni, a wieczorami, kiedy domownicy idą spać pisze książki.

Udział w spotkaniu na podstawie darmowych wejściówek dostępnych w wypożyczalni dla dorosłych w Bibliotece Głównej oraz w Miejscu Animacji Kultury przy Grodzkiej 3. Liczba miejsc ograniczona.
Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autora.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.