Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

 Zalety usług transportowych HDS

Transport HDS to usługa, która polega na transportowaniu ciężkich towarów na większe odległości. Samochód ciężarowy jest wyposażony w platformę dźwigową, którą steruje przeszkolony operator. Taki dźwig montuje się na podwoziu pojazdu.

Hydrauliczne dźwigi samochodowe są w stanie podnieść nawet tysiące kilogramów. Jest to możliwe dzięki prostej koncepcji przenoszenia sił z punktu na punkt. Dźwigi działają wykorzystując siłę, jaką daje ciecz pod ciśnieniem. Cieczą zazwyczaj jest lekki olej lub woda, która współpracuje z układem pomp i tłoków. Tłoki mogą być odpowiednio wydłużane albo zmniejszane. Jeżeli są one połączone z układem dźwigni, służą do przenoszenia naprawdę dużych rozmiarów.

Czym charakteryzuje się transport HDS?

Transport za pomocą dźwigu HDS jest bardzo wygodny oraz komfortowy. Jest on wykorzystywany praktycznie wszędzie. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić naprawdę wiele czasu, ale również możemy ograniczyć pracowników, którzy są potrzebni do rozładunku danego towaru.

Dzięki swoim praktycznym zastosowaniom, dźwigi HDS są bardzo popularne na dużych placach budowy, gdzie są przewożone bardzo ciężkie materiały. Warto wspomnieć, że pojazdy z dźwigiem HDS są bardziej uniwersalnych oraz komfortowym rozwiązaniem niż standardowe dźwigi. Jest to spowodowane tym, że oszczędzamy czas, pieniądze, ale również dbamy o bezpieczeństwo i liczbę osób, które są potrzebne do załadunku materiału.

Pojazdy HDS wykorzystuje się do naprawdę wielu prac. Możemy takiego dźwigu użyć nie tylko do przenoszenia ogromnych materiałów, ale również do mniejszych elementów. Najczęściej transport HDS jest używany do przeniesienia kontenerów, maszyn, materiałów budowlanych, beczek, palet z towarami, rusztowań, billboardów, łodzi i innych obiektów. Samochody ciężarowe wyposażone w dźwig przydają się również do bezpiecznego przewożenia towarów sypkich i niebezpiecznych.

Budowa dźwigu

Kolejnym plusem takich urządzeń są elementy konstrukcyjne. W dźwigach HDS możemy wymieniać haki i chwytaki. Różnią się one od siebie sposobem wykorzystywania. Haki zazwyczaj stosujemy do przenoszenia na linach dużych oraz ciężkich elementów. Natomiast chwytaki radzą sobie z ładunkami niemożliwymi do przemieszczenia za pomocą haków. Bardzo często są to obiekty o nietypowych kształtach.

Inne zalety pojazdów HDS

Taki przewóz ładunków pozwala nam zaoszczędzić na czasie oraz paliwie. Obniża to dodatkowo koszty usług transportowych tego rodzaju środkiem. Jest to więc usługa, która znacząco wpływa nie tylko na rozwój transportu, ale również całej gospodarki.

Często stosuje się transport HDS do wycinki lasów. Na wysięgniku więc zamieniamy tradycyjne haki na specjalne chwytaki, które pomogą nam łatwiej i szybciej załadować pnie drzewa na naczepę. Niektóre dźwigi potrafią przenieść nawet 16 ton ładunku. Warto pamiętać, że istnieje kilka rodzajów dźwigów. Najczęściej stosuje się dźwigi do użytku ogólnego, którego ramię pracuje w poziomie oraz pionie, dzięki czemu możemy dostarczyć towar na nieduże wysokości.

Chyba najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest indywidualne dopasowanie środka transportu do potrzeb zamawiającego. Firma, która otrzymuje zlecenie zajmuje się nim w całości, zaczynając od planowania, poprzez sprawne oraz bezpieczne wykonanie załadunku, kończąc na rozładunku bez konieczności zatrudniania większej ilości osób. Dlatego jest to wygodne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.