Jaki model opon zimowych wybrać?

Wielu z nas chce zaoszczędzić nawet na zakupie opon. I choć nie da się nie zgodzić ze stwierdzeniem iż opony nie należą do najtańszych, to jednak są najważniejszym elementem naszego pojazdu, który zapewnia nam bezpieczeństwo podczas jazdy. Mimo to wielu kierowców posuwa się nieco dalej wybierając tym samym opony używane. Jest to jakaś alternatywa, jednak musimy liczyć się z tym, że długo takie opony nie będą nam służyć, ponad to nie gwarantują najwyższej skuteczności.

Jaki model opon wybrać?

Stojąc pod dylematem na jakie opony się zdecydować czy mają to być opony używane czy też całkiem nowe warto odwiedzić https://noweopony.pl/opony/195/65/r15, w którym będziemy mogli znaleźć całkiem ciekawe oferty. Jaki jest największy błąd podczas doboru nowych opon? Pierwszym i zarazem największym błędem jaki popełniany jest przez większość kierowców to dobór opon w oparciu tylko i wyłącznie o markę producenta. Jest to całkiem naturalne, często w życiu sugerujemy się marką a nie wyłącznie danymi technicznymi. Niestety w tym przypadku nie jest to dobry sposób. I choć dobra marka zazwyczaj posiada dobrej jakości materiały to warto również zwrócić uwagę na mniej rozpoznawalne marki opon, które posiadają równie dobre a nawet nieco lepsze dane techniczne. Przecież kiedy będą złe warunki pogodowe, na zewnątrz będą panować niskie temperatury a na drodze będzie śnieg to nie marka będzie nas chronić kiedy będziemy prowadzić własny samochód lecz chronić nas będą przede wszystkim dane techniczne opon. Dlatego tak ważne jest aby dokonać wyboru wyłącznie pod względem jakości tego typu opon. Odwiedzając sklep internetowy z oponami naszym oczom ukażą się trzy różne grupy opon. Pierwszą z nich stanowią opony premium, są to nowe opony, z nowych materiałów które nigdy wcześniej nie były używane, dedykowane są przez specjalistów dla samochodów pokonujących odległe i trudne trasy w ciągu sezonu zimowego.

Wykazują najlepszą przyczepność na ostrych zakrętach i podczas złych warunków drogowych. Kolejną grupę stanowią tak zwane opony medium. One z kolei dedykowane są dla samochodów które w głównej mierze poruszają się po mieście z przepisową prędkością. Taka klasa średnia będzie kosztować nas nieco mniej, jednak nie stracimy zbyt dużo na jakości takich opon. Ostatnią trzecią grupę stanowi klasa budget, stanowią ją opony najniższej jakości, jednak jest to idealne rozwiązanie jeżeli potrzebujemy opony wyłącznie na jeden sezon w który nie będziemy zbyt wiele podróżować. Taka opcja jest najtańszym rozwiązaniem.

Dobre cechy opon śnieżnych

Kiedy przeglądamy https://noweopony.pl/opony/zimowe możemy zastanawiać się jakie właściwie mają plusy opony śnieżne wykorzystywane w sezonach zimowych. Przede wszystkim są produkowane ze specjalnych materiałów, które są wstanie wytrzymać bardzo niskie temperatury jednocześnie nie zmieniając swoich właściwości. Po drugie posiadają specjalne bieżniki w których można znaleźć dość wyraźne rowki. Podczas podróży zimą możemy natrafić na śnieg, w takim momencie posiadając opony tego typu możemy czuć się bezpiecznie gdyż śnieg wjedzie w rowki i spowoduje lepszą przyczepność do podłoża. Niestety wielu kierowców zapomina że opony przeznaczone na sezon zimowy nie nadają się na sezon letni oraz że opony letnie nie będą skuteczne w sezonie zimowym. Pamiętać należy również, że ciśnienie w oponach zimą zmienia się, warto więc to sprawdzić i w razie potrzeby dopompować.