Materace dla całej rodziny - jakie wybrać?

Zdrowy sen ma nieoceniony wpływ nie tylko na poranne samopoczucie, ale również na wydajność w ciągu całego dnia. Dodatkowo regeneracja w komfortowych warunkach jest podstawą do tego, by nasz organizm funkcjonał prawidłowo. Podczas kilku godzin snu, wykonuje on niewyobrażalną pracę, aby nabrać sił na kolejny dzień. Jeśli jednak nasze łóżko jest miejscem, z którego wstajemy obolali, bez energii to znak, że należy coś wokół siebie zmienić.

Na co zwrócić uwagę, wybierając materac?

Istnieje wiele czynników wpływających na jakość snu i niestety nie na wszystkie mamy wpływ. Jednak o wielu z nich możemy decydować, jak wybór odpowiedniego materaca. Na początek należy się zastanowić, czego potrzebujemy, a pierwszym ważnym kryterium jest twardość materaca. Decyduje ona o ułożeniu całego naszego ciała, wygodzie i komforcie, jaki odczujemy podczas całej nocy. Materace średniotwarde najlepiej sprawdzają się u osób o wadze do 80 kg. Zapewniają idealne podparcie kręgosłupa, stabilizację ciała, redukcję drgań, a pośrednia twardość sprawia, że doskonale dopasowuje się do ciała.

Czy materace średniotwarde polecane są dla dzieci?

Materace średniotwarde w Słupsku dostępne są w dwóch opcjach, piankowe jak i sprężynowe. Warto zwrócić uwagę na te wysokiej jakości, produkowane przez firmę Hilding:

  • Hilding Salsa to materace na bazie plastycznej pianki FlexiFoam, zapewniające kilka stref twardości. Ponadto reagują one na temperaturę ciała, dzięki czemu dają doskonałe podparcie dla kręgosłupa, wpływają na rozluźnienie mięśni. Te materace piankowe dedykowane są osobom z dolegliwościami mięśniowo-szkieletowymi, a także mającymi problemy z odleżynami.
  • Hilding Electro jego wnętrze to wsad zbudowany z gęsto ułożonych sprężyn Multipocket o 7 strefach twardości. Zapewniają one podparcie całego ciała, dopasowując się do jego krzywizn. Dodatkowo jako materac hybrydowy posiada szereg dodatkowych właściwości, jak odprowadzanie wilgoci, dwustronność, zmiana twardości, jest antyalergiczny i wiele innych.

Czy materace średniotwarde polecane są dla dzieci?

Materace o średniej twardości polecane są każdemu niezależnie od wieku. Materace piankowe 90x200 to doskonały wybór dla dziecka przedszkolnego, jak i nastolatka. Te wykonane z elastycznej i dopasowującej się do ciała pianki, ale również wymienione powyżej, sprężynowe, mają zbawienny pływ na jakość snu. Równocześnie wspierają prawidłowy rozwój dzieci oraz stabilizację kręgosłupa. Co więcej, zastosowane materiały są antyalergiczne, zapewniają higieniczne środowisko.

W szerokiej ofercie proponowanych towarów znaleźć można również te dedykowane najmłodszym, które posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Jest to niezwykle istotne, gdyż certyfikat ten otrzymują produkty najwyżej jakości. Odpowiedni materac doskonale wpływa na samopoczucie dzieci, ich nastrój, ale także sprawia, że nie wybudzają się w nocy podczas zmiany pozycji. Miękkość i wygoda sprawia, że poranki stają się zdecydowanie przyjemniejsze. Kupisz je na stronie: https://abcsnu.pl/36-materace-90x200.

Jak odpowiedni materac wpływa na zdrowie?

Jak odpowiedni materac wpływa na zdrowie?

Wybór odpowiedniego materaca wpłynie pozytywnie na poranne samopoczucie wszystkich domowników, a także podniesie wydajność w ciągu całego dnia. Prawidłowa postawa ciała, także nocą, sprawia, że pozbywamy się dolegliwości bólowych. Ponadto nowy materac wolny jest od roztoczy i innych alergenów, a więc zapewnia higieniczne warunki.

Dzięki dobrze przespanej nocy czujemy się zregenerowani i gotowi do nowych wyzwań, jakie stawia przed nami codzienność. Poprawa się koncentracja uwagi, pamięć, równowaga, a co za tym idzie, działamy szybciej i konkretniej. Dobrej jakości materac powinien zagościć w każdej sypialni.