Wczoraj słupscy policjanci rozpoczęli wspólne służby ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku. Młodzi policjanci pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy będą zdobywali niezbędną wiedzę i dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Słupska i powiatu słupskiego. Wspólne patrole potrwają do końca maja.

Wczoraj słuchacze ze słupskiej Szkoły Policji rozpoczęli swoje pierwsze służby w terenie pod okiem doświadczonych policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Przez najbliższe 3 tygodnie młodzi policjanci będą dbali o porządek publiczny i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu słupskiego oraz Słupska. W każdym tygodniu mundurowi ze słupskich komisariatów będą szkolić ok. 20 młodszych kolegów. Wspólne działania są efektem trwającej wiele lat współpracy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ze Szkołą Policji w Słupsku. Podczas wspólnych patroli słuchacze będą zdobywali doświadczenie zawodowe, które po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego będą mogli wykorzystać podczas codziennej służby w jednostkach macierzystych. Wspólne działania mają również wpływ na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się od odprawy w komisariatach w Słupsku, podczas której patrolom przydzielany jest rejon służbowy, a także otrzymują zadania do realizacji podczas służby. Słuchacze mają możliwość obserwowania i uczestniczenia w patrolach służb prewencji i dzielnicowych. Podczas praktyk bardziej doświadczeni koledzy uczą młodszych służbą, jak prawidłowo należy przeprowadzać różnego rodzaju interwencje i reagować na popełniane przestępstwa i wykroczenia. Fachowa wiedza teoretyczna jest słuchaczom niezbędna, ale dopiero praktyka w terenie daje możliwość nauki czynności, które później podejmować będą w trakcie swoich codziennych służb.