W sobotę (7 maja br.) policjanci słupskiej drogówki, którzy pełnią służbę przy granicy Polski z Białorusią zatrzymali obywatelkę Senegalu, która nielegalnie przekroczyła granicę. Mundurowi, patrolując teren, zauważyli idącą przez zarośla osobę, a podczas jej legitymowania ustalili, że przekroczyła ona nielegalnie granicę.

W minioną sobotę mundurowi podczas służby pełnionej w rejonie Kuźnicy zauważyli osobę, która szła przez zarośla w kierunku miejscowości Kruglany. Policjanci niezwłocznie podbiegli do tej osoby, a w trakcie rozmowy z nią ustalili, że jest to obywatelka Senegalu i nielegalnie przekroczyła granicę. Była przemoczona, zziębnięta i głodna, dlatego mundurowi podzielili się z nią jedzeniem i wodą, a po upewnieniu się, że nie wymaga pomocy medycznej, poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku od wielu miesięcy pełnią służbę na polsko-białoruskiej granicy. Czuwają nad bezpieczeństwem na drogach w pasie przygranicznym. Kontrolują pojazdy, dbają o porządek i poczucie bezpieczeństwa zarówno okolicznych mieszkańców, jak i osób wykonujących prace budowlane na granicy.