Dlaczego projektor to po prostu dobry pomysł dla Ciebie i dla każdego innego?

To w jaki sposób kupujemy dzisiaj sprzęty elektroniczne, w wielu przypadkach nie przypomina już tego samego procesu, który znamy sprzed lat. Mamy dostęp do informacji odnośnie urządzeń w Internecie, a często też opinie z pierwszej ręki od użytkowników. Dzięki temu możemy szybko zweryfikować, czy dane urządzenie jest rozwiązanie dedykowanym nam, czy też lepiej poszukać czegoś innego. Z drugiej strony, ogromna dostępność sprawia, że nie zastanawiamy się zbyt długo i decyzję zakupową zdarza się nam podejmować pod wpływem impulsu, a nie po godzinach rozsądnych przemyśleń. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad zakupem projektora? Jeśli nie, zapewne jesteś posiadaczem telewizora, ponieważ o wiele lepiej znasz to urządzenie i wolałbyś z niego nie rezygnować. Warto jednak poznać się bliżej z nowoczesnymi projektorami, które mogą zaoferować nam naprawdę wiele. Często wiele więcej, niż popularne modele telewizorów.

Projektory z pewnością wiele namieszały na rynku sprzętów elektronicznych, które oferują wygodne wyświetlanie multimediów. Jeszcze do niedawno telewizory miały zupełny monopol na obecność w naszych salonach, aczkolwiek rzutnik jest dziś bardzo poważnym konkurentem, który ubiega się o względy kinomanów i fanów wrażeń rodem z sali kinowej. Co przemawia za wyborem jednego z modeli od znanych nam wszystkim marek?

Nie musisz iść do kina – to kino przyjdzie do Ciebie

To co kusi nas najbardziej gdy na ekrany wchodzi najnowsza produkcja filmowa, to po prostu pójście do kina. Raczej nie decydujemy się czekać, aż film pojawi się na portalach streamingowych, a szczególnie wtedy, kiedy bardzo zależy nam na tej produkcji. Z drugiej strony, wcale nie musimy przecież iść do kina, aby poczuć prawdziwe kinowe emocje, ponieważ możemy postawić na projektor. Co to jednak w praktyce oznacza? A to na przykład to, że dzięki projektorowi możemy uzyskać obraz, którego przekątna przekracza aż 100 cali. Kiedy ostatnio widziałeś telewizor z takim ekranem dostępny od ręki? A jeśli nawet – w jakiej był on cenie? Co ciekawe, stucalowy obraz może zapewnić nawet ten średniej półki projektor, dlatego wcale nie narażamy się na wygórowany wydatek.

Pamiętajmy też o tym, że w odróżnieniu od telewizorów, projektory mają nieco inne przeznaczenie. Jest to raczej sprzęt dedykowany osobom, które lubią wieczorne seanse filmowe i serialowe. Jeśli jesteś osobą, która traktuje telewizję jako tło do pracy lub innych czynności bądź lubisz śledzić programy informacyjne itp. z pewnością lepszy będzie telewizor. Co więcej, oznacza to wówczas dłuższy czas użytkowania, dlatego zużywająca się lampa projektora okazuje się być pewnym minusem. To aspekt, który należy mieć na uwadze i się nad nim poważnie zastanowić.

Czym jeszcze może zaskoczyć nas projektor?

Na pewno każdy kto doceni potencjał możliwości projektorów, będzie w stanie z nich odpowiednio skorzystać. Telewizory pod kątem mobilności są raczej dość kiepskie, a wpływają na to chociażby gabaryty, montowanie ich na stałe na wieszakach, a także waga oraz utrudniony transport w bagażniku. Kiedy już wstawimy takowy do salonu to raczej z myślą, aby tam jednak został jak najdłużej. Z projektorem jest nieco inaczej. Oczywiście możemy zamontować go pod sufitem na stałe, natomiast wcale nie oznacza to, że to jedyna opcja. Projektor to mobilne urządzenie, które możemy zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie tylko zachodzi potrzeba lub pojawia się opcja wyświetlenia prezentacji, planu, zdjęć, a także filmów. Należy pamiętać jedynie o tym, że jeśli nie mamy wówczas do dyspozycji jasnej i gładkiej ściany, warto zaopatrzyć się w specjalny ekran projekcyjny na statywie, dzięki któremu dopełnimy nasz multimedialny zestaw. Jeśli zawsze marzyliśmy o zorganizowaniu kina plenerowe, projektor to właśnie doskonałe narzędzie, aby to marzenie spełnić. Dedykowana walizka, do której zapakujemy projektor sprawia, że możemy zabrać go dosłownie wszędzie.