Wczoraj w auli Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się gala finałowa, na której podsumowano I edycję konkursu „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”. Uczniowie szkół ponadpodstawowych 31 maja br. rozwiązali test za pośrednictwem platformy e-learningowej, a ci uczestnicy, którzy uzyskali największą liczbę punktów, zostali zaproszeni do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, gdzie odebrali nagrody, oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach.
„Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” to temat konkursu, który Komenda Miejska Policji w Słupsku zorganizowania wspólnie Akademią Pomorską w Słupsku. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na tematykę bezpiecznych zachowań w sieci oraz bezpiecznego korzystania z Internetu, wyszukiwania wartościowych treści, a także kwestie związane z przejawami cyberprzemocy i przestępstwami dokonywanymi w cyberprzestrzeni.
W konkursie udział wzięli chętni uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego. Zadaniem konkursowym, było rozwiązanie testu wiedzy za pośrednictwem platformy e-learningowej. Liczyła się poprawność odpowiedzi oraz czas rozwiązania zadań.
Wczoraj w auli komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbyło się uroczyste podsumowanie tego przedsięwzięcia, w którym udział wzięli najlepsi uczniowie. I miejsce zajął Szymon Pettke z Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie, II miejsce zajął Mateusz Meller z ZSZ im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach, a III miejsce zajął Gracjan Statkiewicz z Zespołu Szkół – Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach. O zwycięstwie zadecydował czas odpowiedzi, dlatego że wszyscy, którzy zajęli miejsca na podium, zgromadzili taką samą liczbę punktów. Uczestnicy z miejsc od 1 do 10 zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi oraz wzięli udział w specjalnych warsztatach poświęconych bezpiecznej komunikacji w sieci, oraz zabezpieczania śladów daktyloskopijnych. Dodatkowo dużą atrakcją była możliwość zwiedzenia Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Słupsku, gdzie laureaci mogli zobaczyć jak wygląda codzienna służba policjantów z tej komórki. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście służba policjantów zajmujących się cyberprzestępstwami.
Słupscy policjanci stale prowadzą działania, które mają zwrócić uwagę na problematykę prawidłowego i przede wszystkim bezpiecznego korzystania z Internetu. Takie przedsięwzięcia pozwalają na dotarcie do większej grupy odbiorców i przekazanie im podstawowych zasad, do jakich powinni stosować się w cyberprzestrzeni.