Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku od kilku tygodni uczestniczą w festynach organizowanych przez szkoły w Słupsku i powiecie słupskim. Takie wydarzenia są dla funkcjonariuszy szansą na przeprowadzenie z dziećmi oraz ich rodzicami rozmów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Bądź ostrożny i odpowiedzialny. Tylko takie zachowania wpłyną na bezpieczeństwo w trakcie wypoczynku.

Zbliżające się wakacje to idealny czas, aby rozmawiać z młodzieżą oraz ich rodzicami na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Podobnie jak w latach ubiegłych, słupscy policjanci również w tym roku zainaugurowali ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa wśród wszystkich osób, które czas wakacji będą spędzać w rejonach zbiorników wodnych. Prowadzone przez mundurowych działania informacyjne i profilaktyczne mają poprawić świadomość osób korzystających z kąpielisk, a także zwrócić uwagę przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku.

Przez całe wakacje funkcjonariusze będą rozmawiali z pracownikami i właścicielami wypożyczalni sprzętu wodnego, ośrodków wypoczynkowych, lokali gastronomicznych. Regularnie będą się spotykać z uczestnikami obozów i kolonii, a także opiekunami tych grup. Przed wakacjami policjanci uczestniczą w organizowanych w szkołach festynach, a podczas tych wydarzeń przypominają uczniom oraz ich rodzicom, jakie zasady obowiązują nad morzem czy jeziorem oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas wypoczynku.

W trakcie wakacji zadbaj o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych:

1. Nie spuszczaj dziecka z oka nawet na strzeżonej plaży, nie leż na kocu, gdy dziecko bawi się nad wodą.
2. Przygotuj dziecko na wypadek, gdyby się zgubiło (zadbaj o to, aby miało np. opaskę z numerem telefonu).
3. Nigdy nie wchodź do wody po alkoholu i środkach odurzających.
4. Pływaj tylko w miejscach wyznaczonych, do wypoczynku wybieraj bezpieczne i strzeżone plaże.

Bądź ostrożny i odpowiedzialny. Tylko takie zachowania wpłyną na bezpieczeństwo w trakcie wypoczynku.

Partnerem projektu pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podobnie jak w latach ubiegłych jest PZU.