Podstawy języka angielskiego - jak rozpocząć naukę?

Najlepszym sposobem na naukę angielskiego jest zanurzenie się w nim. Możesz to zrobić oglądając angielskie filmy, słuchając angielskich piosenek i czytając angielskie książki. Dzięki tym ćwiczeniom będziesz mógł nauczyć się różnych akcentów i slangowych słów używanych w języku, co pomoże ci poprawić wymowę i płynność w wymowie.

Przeczytaj książki

Jednym ze sposobów na naukę angielskiego jest czytanie książek. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć język i ułatwi komunikację z native speakerami.

Jako początkujący może być trudno znaleźć odpowiednią książkę, która odpowiada Twoim potrzebom. Oto niektóre z najlepszych książek dla początkujących:

  • Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry

  • Hobbit JRR Tolkiena

  • Harry Potter i Kamień Filozoficzny autorstwa JK Rowling

Wybór platformy do nauki języka

Warto, aby nauka angielskiego od podstaw opierała się o naukę na specjalistycznych platformach. W Internecie dostępnych jest wiele platform do nauki języków. Ale jak znaleźć tą najlepszą?

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrej platformy do nauki języków jest przeglądanie recenzji. Zobacz, co inni ludzie mają do powiedzenia na temat platformy i jej funkcji. Pamiętaj, że jeśli szukasz platformy na przykład do nauki języka angielskiego, poszukaj takiej, w której native speakerzy mówią po angielsku, żebyś mógł się osłuchać z wymową.

Wybór najlepszej metody do nauki języka angielskiego

Najlepsze metody nauki języków opierają się na Twojej osobowości i stylu uczenia się. Na przykład, jeśli jesteś osobą, która lubi używać pomocy audiowizualnych do nauki, powinieneś wybrać metodę, która ma również pomoce audiowizualne. Jeśli nie lubisz czytać książek, nie musisz tego robić. Wystarczy, że bęziesz czytać teksty piosenek i starać się je zapamiętać, zakładając że muzyka jest czymś co kochasz. Sposobów jest mnóstwo, warto aby metoda nauki była dla ciebie atrakcyjna.

Czy warto uczyć się angielskiego oglądając filmy?

Istnieje wiele stron internetowych oferujących filmy w języku angielskim. Netflix, Hulu, Amazon Prime, HBO GO i YouTube to tylko niektóre z popularnych serwisów streamingowych oferujących angielskie filmy i programy telewizyjne. Skorzystaj z nich. Zobacz, że na przykład Neflix ma możliwość wyświetlania napisów w języku angielskim, co jest bardzo pomocną funkcją w przypadku nauki języków.

Różne strony internetowe na których możesz się nauczyć angielskiego

Istnieje wiele popularnych stron internetowych oferujących narzędzia do nauki języka angielskiego. Pomagają ludziom uczyć się języka w zabawny, interaktywny sposób.

Niektóre z tych witryn to:

  • Livemocha

  • Duolingo

  • Memrise

  • Busuu

Kursy językowe - czy trzeba na nie chodzić?

Powszechnie uważa się, że nauka języka angielskiego na kursach językowych zwiększa szanse na przykład na zatrudnienie. Zawsze warto przemyśleć taką opcję jeśli masz na to wystarczający budżet i znalazłeś jakąś ciekawą szkołę języków w twojej okolicy. Dużo szkół oferuje teraz zajęcia offline. Może to byłby dobry wybór dla ciebie?

Jakie są zalety znajomości języka angielskiego?

Angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie. Jest używany w ponad 50 krajach i przez ponad 500 milionów ludzi. Jest to również najczęściej używany język w mediach społecznościowych. Angielski ma wiele zalet dla studentów zagranicznych, którzy chcą studiować za granicą. Jest to wspólny język, który pozwala im komunikować się z ludźmi z różnych krajów, poznawać nowe kultury i łatwo nawiązywać przyjaźnie. Angielski ma wiele zalet również dla pracowników. Dobry poziom angielskiego pomaga w zdobyciu lepszej pracy.