Policjant z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku spotkał się wczoraj z seniorami w oratorium kościoła w Główczycach. Były to kolejne rozmowy z osobami starszymi poświęcone tematyce ich bezpieczeństwa, a wszystko po to, aby seniorzy dowiedzieli się, jakie są sposoby działania oszustów i jak zapobiec utracie oszczędności. Aktywni seniorzy poznali nowe mechanizmy działania przestępców i powiedzieli o swoich doświadczeniach w kontaktach z obcymi.

Wczoraj w Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Główczycach słupski profilaktyk w porozumieniu z proboszczem zorganizowali spotkanie z seniorami poświęcone tematyce ich bezpieczeństwa. W trosce o osoby starsze mł. asp. Michał Sobiesiak przygotował wystąpienie, podczas którego przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, omówił sposoby działania przestępców i powiedział o kilku skutecznych oszustwach, do których dochodziło w ostatnim czasie. Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć, jak wygląda policyjna legitymacja służbowa, a także dowiedzieli się, że prawdziwi policjanci nigdy nie angażują obywateli w swoje działania i nigdy nie proszą ich o przekazanie pieniędzy.

Policjant zaapelował, aby każdy otrzymany telefon w sprawie podania swoich danych personalnych, numeru rachunku bankowego czy przekazania jakiejkolwiek kwoty pieniędzy był sygnałem, że może dojść do oszustwa. Wskazali, że w każdej takiej sytuacji należy natychmiast zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować swoich bliskich.