Od tego weekendu możecie obejrzeć na naszym ekranie FILIPA w reżyserii Michała Kwiecińskiego na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda.

 

Filip konkurs książki

 

I to o książkach dziś będzie mowa, bo mamy dla was do rozdania dwa tytuły powiązane z filmem:

1) jeśli marzy ci się powieść „Filip” L. Tyrmanda w filmowej oprawie, zachęć w komentarzu znajomego do obejrzenia FILIPA w kinie Rejs. Spośród odpowiedzi wybierzemy tę najbardziej kreatywną Udostępnienie postu jest mile widziane, ale niekonieczne.

2) jeśli pragniesz przeczytać biografię pisarza spod pióra M. Woźniaka pt. „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”, przyjdź na czwartkową dyskusję po filmie w ramach DKF Projekcja. Najbardziej zaangażowani uczestnicy będą mieli szansę na zdobycie książki.

 

Do dzieła zatem, oglądajcie, zachęcajcie, rozmawiajcie o filmie, nagrody czekają, powodzenia!

 

 

Filip baner

 

17, 22 marca, godzina 20.15
18, 21, 23 marca, godzina 18.00
19 marca, godzina 15.30
21 marca, godzina 13.00

FILIP
Polska 2022, 125 min
reżyseria: Michał Kwieciński
scenariusz: Michał Kwieciński, Michał Matejkiewicz
muzyka: Robot Koch
zdjęcia: Michal Sobocinski
obsada: Eryk Kulm jr, Victor Meutelet, Caroline Hartig, Sandra Drzymalska, Robert Więckiewicz

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa swoje żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta ze wszystkich uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart. Niebawem alianckie bombowce zmiotą z powierzchni ziemi tą tętniącą życiem wieżę Babel.

"Filip" jest realizacyjnym majstersztykiem. Oprócz dbałości o każdy szczegół Tyrmandowskiego klimatu i bardzo starannego prowadzenia akcji, mamy tu sceny-perełki, kojarzące się z najlepszymi przykładami kina hollywoodzkiego — a przecież nakręcono je przy użyciu marnego procenta tamtejszych budżetów. /Karol Barzowski, onetFilm.pl/

 

bilety dostępne w kasie kina oraz on-line w systemie Ekobilet.