KMP w Słupsku: 36-latek zatrzymany przez słupskich kryminalnych w związku z rozbojem.
Skuteczny pościg za podejrzanym o rozbój – złodziej z Koszalina w rękach słupskiej policji
  • Aktywna postawa funkcjonariuszy doprowadziła do szybkiego zatrzymania 36-letniego mężczyzny podejrzewanego o rozbój.
  • Relacja pokrzywdzonej kobiety i zebrane przez policję informacje pozwoliły ustalić sprawcę i odzyskać część skradzionych pieniędzy.
  • Zatrzymany mieszkaniec Koszalina usłyszał zarzut rozboju i może spędzić za kratami nawet 15 lat.

Agresywny napad na mieszkankę Słupska zakończył się zatrzymaniem 36-letniego mężczyzny z Koszalina. Sprawność i determinacja lokalnych funkcjonariuszy pozwoliły na błyskawiczne odnalezienie podejrzanego o rozbój, który teraz stanie przed obliczem sprawiedliwości.

W trakcie piątkowego popołudnia doszło do niepokojącego incydentu w jednym z apartamentów Słupska. Pokrzywdzona, zaatakowana gazem łzawiącym, utraciła torbę z zawartością kilkunastu tysięcy złotych. Zgromadzone przez policję dowody oraz zeznania świadka pozwoliły na natychmiastową reakcję. Skoordynowane działania kilku jednostek doprowadziły do zatrzymania podejrzanego, który próbował umknąć w kierunku Lęborka.

Zgubiona w wyniku przestępstwa torba nie zawierała już pełnej kwoty, ale odzyskane środki z pewnością stanowią ulgę dla pokrzywdzonej. Mężczyzna, którego pojmano na drodze krajowej numer 6, przesłuchany i obarczony zarzutem rozboju, teraz zmierzy się z konsekwencjami swojego czynu.

Ostateczna kara dla sprawcy nie jest jeszcze znana, lecz według prawa może on spędzić od 2 do 15 lat za kratami. Nie ulega wątpliwości, że szybka i efektywna reakcja policji przyczyniła się do skutecznego zakończenia tego zdarzenia, dając mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości.


Według informacji z: KMP w Słupsku