Przedpremierowy pokaz monodramu
Przedpremierowy pokaz monodramu "Wściekły Pies" w reżyserii Marcina Bortkiewicza odbędzie się 7 czerwca o godzinie 19:00 w Ośrodku Teatralnym RONDO. To wyjątkowe wydarzenie, które porusza ważne społeczne problemy i skłania do refleksji.
  1. Przedpremierowy pokaz spektaklu "Wściekły Pies" 7 czerwca o 19:00.
  2. Adaptacja reportażu Wojciecha Tochmana.
  3. Reżyseria i adaptacja: Marcin Bortkiewicz.
  4. Występuje: Sebastian Słomiński.

Ośrodek Teatralny RONDO serdecznie zaprasza na przedpremierowy pokaz spektaklu "Wściekły Pies", który odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godzinie 19:00. Spektakl jest adaptacją reportażu Wojciecha Tochmana, a za jego reżyserię i adaptację odpowiada Marcin Bortkiewicz. W roli głównej zobaczymy Sebastiana Słomińskiego, a kostiumy przygotowała Emilia Czartoryska.

"Wściekły Pies" opowiada historię księdza, który w trakcie homilii zwraca się bezpośrednio do widzów, przedstawiając dramatyczne wyznanie homoseksualisty zmagającego się z uzależnieniem od seksu oraz zakażeniem wirusem HIV. To wołanie o pomoc i poszukiwanie miłości bliźniego, współczucia i zrozumienia. Spektakl zaskakuje finałem, który skłania do refleksji nad gotowością społeczeństwa do akceptacji szczerych wyznań ludzi żyjących w ukryciu.

Przedstawienie ma na celu pobudzać społeczną tolerancję w Polsce wobec osób z grupy LGBTAQ+ oraz zwrócić uwagę chrześcijańskiego społeczeństwa na potrzebę niesienia pomocy każdemu choremu, bez względu na jego status społeczny i przyczynę schorzenia. "Wściekły Pies" niesie również przesłanie profilaktyczne: badajmy się, uprawiajmy bezpieczny seks, zwracajmy uwagę na przejawy takich chorób społecznych jak seksoholizm, bądźmy wrażliwi na separację grup i osób odrzuconych ze względu na orientację seksualną.

Bilety w cenie 30 zł można nabyć w kasie Teatru Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Czas trwania spektaklu to 50 minut.

Marcin Bortkiewicz, reżyser i scenarzysta, jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Wajdy. Debiutował krótkometrażowym dokumentem „Nauczanie początkowe”, który zdobył wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2009 roku. Jego "Portret z pamięci" był pokazywany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2012 roku. W 2015 roku zadebiutował pełnometrażowym filmem „Noc Walpurgi”, który zdobył wiele nagród, w tym Nagrodę Złotego Klakiera na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Jego drugi pełnometrażowy film "Tonia" można obecnie obejrzeć na Netflixie.

Sebastian Słomiński, aktor i reżyser, jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale Wiedzy o Teatrze. W 2019 roku zdał Eksternistyczny Egzamin na Aktora Dramatu ZASP w Warszawie. Ma na swoim koncie ponad 260 spektakli i prowadzi kilka grup teatralnych, w tym Teatr Ad Rem. Jest założycielem Alternatywnego Studia Aktorskiego i regularnie czyta audiobooki dla EmpikGo oraz Audioteki.


Opierając się na: SOK