Powiat Słupski wspiera kulturę stypendiami dla lokalnych artystów na 2025 rok

Powiat Słupski inwestuje w kulturę! Wyjątkowe projekty artystyczne już wkrótce ożywią nasz region dzięki wsparciu lokalnych twórców.
- Twórcze inicjatywy mieszkańców powiatu słupskiego nabierają realnych kształtów
- Artystyczne serce powiatu słupskiego bije mocniej dzięki nowym projektom
Twórcze inicjatywy mieszkańców powiatu słupskiego nabierają realnych kształtów
Zarząd Powiatu Słupskiego zdecydował się wesprzeć pasjonatów sztuki i kultury, którzy swoimi działaniami wzbogacają życie kulturalne regionu. Przyznane stypendia umożliwią realizację różnorodnych projektów od koncertów, przez literaturę, aż po sztuki wizualne i audiowizualne.
Katarzyna Wołoszyn przygotuje dwa wyjątkowe koncerty kolędowe, które odbędą się w lokalnych ośrodkach kultury. To doskonała okazja, by poczuć magię świąt i wspólnie celebrować tradycję muzyczną powiatu.
Miłośnicy poezji z niecierpliwością czekają na nowy tomik Krzysztofa Żeromskiego, który tworzył teksty dla słupskiego zespołu punkrockowego Karcer legendy lokalnej sceny muzycznej.
Dzieci i ich rodzice zyskają dwujęzyczną książkę Kameleon Robi poznaje świat”, współtworzoną przez najmłodszych mieszkańców powiatu. Autorką jest Katarina Lavmel, która zadbała o to, by lektura była zarówno edukacyjna, jak i pełna przygód.
Artystyczne serce powiatu słupskiego bije mocniej dzięki nowym projektom
Jarosław Kasperek zabierze nas w podróż przez cztery pory roku Słowińskiego Parku Narodowego za pomocą unikalnych projektów audiowizualnych, które ukażą piękno i różnorodność tego niezwykłego miejsca.
Irena Parniewska skupi się na malarstwie olejnym, tworząc serię 12 obrazów poświęconych przyrodzie powiatu jej prace będą prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki i natury.
Piotr Drozdowski znany jako Sqare przygotowuje drugi album hip-hopowy, który z pewnością zainteresuje fanów gatunku i pokaże świeże spojrzenie na muzykę miejską w naszym regionie.
Milena Misztal zaprezentuje swój tomik poetycki Czułości Zaklęte”, gdzie emocje i refleksje znajdą swoje miejsce w słowie pisanym.
Zespół Bierkowianki” uczci 40-lecie działalności koncertem promującym folklor Pomorza i Kaszub. To wydarzenie będzie nie tylko muzycznym świętem, ale też hołdem dla bogatej tradycji naszego regionu.
Na podstawie: Powiat Słupsk
Ostatnie Artykuły

Morskie Przygody w Rękodzielni - półkolonie z lampą, skarbem i wydmą

Słupski Stary Rynek zatańczy w czerwcu - będzie muzyka, sztuka i ruch

Szydełkowy konik i taras pełen rozmów - Słupsk znów dzierga razem

Park Łososia nabiera kształtów. Nad Słupią ma połączyć wypoczynek i edukację

W Ustce będą warsztaty o cyberoszustwach. Seniorzy poznają metody obrony

W centrum Ustki parkingi będą płatne także w weekendy i święta

S6 jeszcze bez samochodów. Najpierw przejdą nią pieszo i na rowerze

Nowy harmonogram odbioru odpadów już jest dostępny na drugą połowę 2026 roku

Osiem praw jazdy zatrzymanych - słupska policja ujawniła bilans weekendu

Caravaggio na dużym ekranie - sztuka, która działa jak dobry thriller

Przerejestrowanie auta będzie prostsze. Tablic nie trzeba już nosić do urzędu

Seniorów czeka webinarium. W Kobylnicy zamkną skrzyżowanie przy torach

Mammobus stanie przy Kauflandzie. Bezpłatne badanie w kilka minut

Młodzi wolontariusze z powiatu słupskiego odebrali nagrody
Przydatne dane teleadresowe
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku - kontakt, kwalifikacja i zakres terapii
- Sąd Rejonowy w Słupsku - kontakt, wydziały, godziny
- Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku - bilety, godziny kasy, sekcje, dostępność
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Słupsku - kontakt, godziny, informacje
- PGK Słupsk - kontakt, godziny, wywóz odpadów i PSZOK
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gdańsku Oddział w Słupsku - kontakt, godziny, dojazd
