Linia nr 10 zmienia trasę i rozkład – objazdy przez Kobylnicę po zamknięciu przejazdu

2 min czytania
Linia nr 10 zmienia trasę i rozkład – objazdy przez Kobylnicę po zamknięciu przejazdu

Podczas utrudnień przy przejeździe kolejowym w rejonie ul. Witosa pasażerowie w Słupsku zauważą inny przebieg kursów i nowe godziny odjazdów. Zmiana dotyczy linii, która łączy centrum handlowe z Kobylnicą i wejdzie w życie od 23 marca 2026 r.

  • Objazdy i nowy układ kursów linii nr 10
  • Jak to wpłynie na codzienne dojazdy i co warto wiedzieć

Objazdy i nowy układ kursów linii nr 10

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Witosa w Kobylnicy, przewoźnik wprowadza trasę objazdową oraz korektę godzin odjazdów dla linii nr 10. Najważniejsze ustalenia to:

  • Kursy prowadzące z CH Jantar do Kobylnicy‑Kilińskiego oraz z powrotem pozostają bez zmian i będą obsługiwane po stałej trasie.
  • Pozostałe kursy z CH Jantar do Kobylnicy (w tym warianty przez Os. Bolesławice) pojadą objazdem przez: ul. Kołobrzeska, Szczecińska, Słupska (dla kursów przez Os. Bolesławice), Witosa, Stefczyka, Szczypińska, Kilińskiego, Grottgera, Koszalińska, Witkacego, Poznańska i Główna do Kobylnicy.
  • Kursy z Kobylnicy do CH Jantar/Dmowskiego (także warianty przez Os. Bolesławice) prowadzone będą objazdem przez: Główna, Poznańska, Witkacego, Koszalińska, Grottgera, Kilińskiego, Szczypińska, Stefczyka, Witosa, Słupska (dla kursów przez Os. Bolesławice), Szczecińska i Kołobrzeska.
  • Dla wszystkich kursów przewidziano zmienione godziny odjazdów.

Szczegółowy, obowiązujący od 23 marca 2026 r. rozkład jest udostępniony na stronie ZIM Słupsk w zakładce Rozkłady jazdy.

Jak to wpłynie na codzienne dojazdy i co warto wiedzieć

Zmiana trasy to nie tylko inna grafika na mapie – to przesunięcia godzin i inna sekwencja przystanków. Pasażerowie korzystający z wariantów przez Os. Bolesławice powinni zwrócić uwagę na odcinki oznaczone Słupska, które występują tylko w tych kursach. Praktyczne wskazówki:

  • Sprawdzić nowy rozkład odjazdów na stronie ZIM Słupsk przed planowaną podróżą.
  • Uważać na zmianę przebiegu trasy, szczególnie przy przesiadkach i planowaniu dojazdu do pracy czy szkoły.
  • Wziąć pod uwagę, że godziny odjazdów uległy korekcie – warto zaplanować dodatkowy zapas czasu.

Zmiana wprowadzana jest z powodu zamknięcia przejazdu kolejowego na ul. Witosa – to czynnik techniczny, który wymusił korektę kursów i godzin. Dla większości pasażerów najważniejsze źródło informacji pozostaje rozkład opublikowany przez ZIM Słupsk.

na podstawie: UM Kobylnica.

Autor: krystian