Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

jasnowidze 

"Jasnowidze" to wystawa wieńcząca pierwszy międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci, zorganizowany przez Wydawnictwo Dwie Siostry w 2014 roku. Celem konkursu było odkrycie młodych talentów i umożliwienie im zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym. Pobudzenie twórczego potencjału młodych twórców do tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci, to kolejny cel konkursu. 

Wystawa prezentuje 48 najciekawszych spośród 520 projektów nadesłanych na konkurs. Została ona pomyślana jako obrazowo-literacka gra angażująca dziecięcych odbiorców. Ilustracje zaczerpnięte z prac konkursowych uzupełniono pytaniami, zadaniami i poleceniami, które uruchamiają wyobraźnię i zachęcają do aktywnej zabawy. Prezentowane prace wyróżniają się ogromną różnorodnością techniki, stylu oraz poruszanej w książkach tematyki.

 

Wystawa dostępna jest w Miejscu Animacji Kultury (pawilon budynku biblioteki przy ul. Grodzkiej 3) w dniach od 13 maja do 29 czerwca. 

Zapraszamy bardzo serdecznie grupy przedszkolne i wczesnoszkolne na interaktywne zajęcia z wykorzystaniem powyższej wystawy. Zapisy prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer 59 840 58 45 lub 59 840 58 49.

  

 


 

4

plakat: Marika Ciok