Przebudowa ulic Mostnika i Dominikańskiej wkracza w kolejną fazę. Od piątku 12 lipca br. zamknięta dla ruchu zostanie ul. Dominikańska na odcinku od ulicy Mikołajskiej do ulicy Jagiełły.

Prace związane z przebudową i modernizacją ulic Mostnika, Dominikańskiej, Kowalskiej dobiegają końca. Do wykonania pozostało przebudowanie odcinka ul. Dominikańskiej od ul. Jagiełły do Mikołajskiej, położenie wierzchniej warstwy jezdni ul. Mostnika i Dominikańskiej oraz wykończenie ciągów pieszych ul. Mostnika. Na obu ulicach pojawi się nowe ledowe oświetlenie, mała architektura (m. in. ławki, kwietniki, kosze na śmieci) oraz nasadzenia zieleni.

W rejonie prowadzonych prac od piątku 12 lipca br. zmianie ulegnie organizacja ruchu. Dojazd w kierunku ulicy Dominikańskiej możliwy będzie jednokierunkową drogą wewnętrzną na zapleczu budynków Mostnika 3 i Mostnika 7. Przejazd w kierunku Starego Rynku odbywać się będzie jednokierunkowo ulicą Mostnika. Ruch po przebudowanym odcinku ulicy Dominikańskiej (tj. od ul. Mostnika do ul. Mikołajskiej) będzie możliwy w obu kierunkach. Wylot ul. Mikołajskiej przy kościele św. Jacka będzie zamknięty.

Schemat organizacji ruchu (pdf.)

„Przebudowa i modernizacja infrastruktury w ciągu pasów drogowych ulic: Mostnika, Dominikańska, Kowalska” realizowana jest w ramach projektu „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.