W momencie w którym decydujemy się na wynajem lub zakup przestrzeni namiotowej od firmy, która ma w swojej ofercie hale magazynowe namiotowe musimy podjąć szereg decyzji związanych z wyglądem, wielkością i rodzajem materiałów użytych do produkcji takiej hali.

Jedną z pierwszych decyzji będzie określenie jej wielkości – trzeba jasno określić czy tego typu obiekt ma być jedynie rozwiązaniem tymczasowym do składowania towarów i ma stanowić tzw. przybudówkę do istniejącego magazynu, czy może ma stanowić odrębną całość. Niezależnie od podjętej decyzji namiot magazynowy może być bez większych komplikacji połączony z innymi namiotami, więc nie zawsze konieczne jest myślenie na zapas. To jedna z bardzo pozytywnych cech tego typu konstrukcji – łatwość w demontażu, przebudowie oraz rozbudowie kompleksu magazynowego. Podsumowując ten aspekt trzeba powiedzieć, że niekoniecznie kluczowy jest wybór większej przestrzeni niż potrzebna, z uwagi właśnie na łatwość rozbudowy, jest to jeszcze łatwiejsze przy wyborze konstrukcji segmentowej.

Inną, ważną decyzją jest odpowiedni dobór kolorystyczny wybranych obiektów namiotowych. Sam wybór nie ogranicza się jedynie do koloru ścian zewnętrznych i wewnętrznych, ale dotyczy również koloru rur, maskownic, dachu, wjazdu lub drzwi, dodruku loga firmy na zewnętrznej części obiektu itp. Jest możliwa pełna personalizacja, więc każdy namiot może wyglądać zupełnie inaczej. Efekt ten można osiągnąć również poprzez wybór kształtu tej konstrukcji tymczasowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się namioty sferyczne, które nawet z dalszej perspektywy budzą zachwyt, a tym samym mogą przyciągnąć nowych klientów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze hali namiotowej na magazyn

Kolejnym wyborem przed którym staje przedsiębiorca jest rodzaj zastosowanych materiałów w hali namiotowej. Standardowo dla ścian zewnętrznych jest to plandeka PVC, ale z powodzeniem stosuje się również blachę trapezową lub płytę warstwową, która stanowi dodatkowe wzmocnienie. W przypadku ścian wewnętrznych stosuje się plandekę PVC lub deski – tutaj nie ma za wielkiego wyboru, ale jest on wystarczający na potrzeby magazynu. Natomiast dach zawsze wykonuje się z tkaniny PVC. W kwestii dachu można dokonać wyboru odnośnie tego czy będzie to namiot z dachem jednospadowym czy z dachem dwuspadowym. Warto w tym miejscu dodać, że tkaniny PVC stosowane w konstrukcjach namiotowych mają atest pożarowy, który obejmuje takie cechy jak niepalność, trudnozapalność oraz niezapalność. Niezależnie od wyboru zastosowanych materiałów warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że przestrzeń namiotowa jest w pełni odporna na niekorzystne promieniowanie UV oraz pełni doskonałą ochronę przed słońcem. Oczywiście w kwestii wodoodporności nie ma tutaj też żadnych zastrzeżeń. Dodatkowo w tego typu halach istnieje wydajny system odprowadzania wilgoci, więc woda nie skrapla się wewnątrz obiektu.

Jeszcze jeden wybór czeka przedsiębiorcę. Dotyczy to rodzaju namiotu pod względem jego używalności sezonowej. Namioty całoroczne są przystosowane do niskich temperatur oraz obfitych opadów śniegu. W środku są dodatkowo ocieplone, natomiast konstrukcja dachu przystosowana jest do tego, aby nadmiar śniegu zsuwał się i nie przeciążał całego namiotu. Jeśli jednak przedsiębiorca chce postawić magazyn na krótki czas w ciągu lata to tańszym rozwiązaniem może być namiot letni. Tego typu obiekt tymczasowy jest również tak samo odporny na niesprzyjające warunki pogodowe, ale dotyczy to sytuacji w okresie letnim – wysokie temperatury, silny wiatr, grad i intensywne opady nie są mu straszne.