Każdego roku wielu przedsiębiorców boryka się z problemem związanym z brakiem przestrzeni magazynowej. Zwykle są to momenty w sezonie i pojawiają się niespodziewanie, gorsza sprzedaż powoduje zaleganie towaru na półkach magazynu, a kolejny transport już zmierza w kierunku firmy. Z taką sytuacją radzą sobie dobrze firmy wynajmujące hale namiotowe dolnośląskie województwie.

Przedsiębiorca, który musi szybko i skutecznie rozwiązać ten problem szuka firm, które mają w swojej ofercie hale namiotowe na wynajem w dolnośląskim województwie. Co powoduje, że tego typu rozwiązania mogą cieszyć się tak dużym powodzeniem? Na pewno argumentów jest kilka, warto więc przyjrzeć się bliżej każdemu z nich.

Duża mobilność tego typu rozwiązań ma kluczowe znaczenie. Obiekty namiotowe mają to do siebie, że jest je niezwykle łatwo i szybko postawić. Do zmontowania tego typu konstrukcji tymczasowych nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi, ani specjalnie przeszkolonych ekip montażowych. Ten argument pozwala na szybkie przeniesienie obiektu w inne miejsce lub też dobudowanie namiotu do już istniejącego. Tutaj dochodzimy do kolejnej ważnej cechy – wszystkie tego typu konstrukcje mają specjalnie zaprojektowane elementy, które można ze sobą dość łatwo połączyć, uzyskując stabilną całość. W razie potrzeby (konieczność zwiększenia obecnej przestrzeni magazynowej) istnieje możliwość odchylenia elementów płachty, które służą za boczne ściany, a następnie połączenie z już stojącym obok namiotem. Tworzy to jedną, spójną całość i co ważne – w trakcie tego procesu nie potrzeba zmieniać położenia towaru w magazynie. Jest to więc wprost idealne rozwiązanie, ponieważ można łączyć tak kilka namiotów, tworząc cały kompleks namiotowy gdy zajdzie taka potrzeba.

Brakuje przestrzeni magazynowej? Postaw na halę namiotową

Kolejnym argumentem są możliwości jakie dają dodatkowe urządzenia, które regulują temperaturę i wilgotność, wprowadzając odpowiedni mikroklimat we wnętrzu obszaru namiotowego. Mowa tutaj o różnego rodzaju klimatyzatorach lub nagrzewnicach. Hale namiotowe w wielkopolskimwojewództwie i w każdym innym mają to do siebie, że są zaprojektowane w taki sposób, aby uniknąć utraty ciepła w trakcie zimniejszych dni. Uzyskuje się to poprzez montaż dodatkowej warstwy termicznej we wnętrzu. Nie można też zapominać o systemie wentylacji, który jest zalecany do montażu w namiocie jeśli mają tam pracować ludzie, szczególnie w trakcie upalnych dni. Jak więc wyraźnie widać, tego typu obiekty tymczasowe pozwalają na montaż kompleksowych rozwiązań, które były kiedyś zarezerwowane wyłącznie dla obiektów stacjonarnych. Dzięki nowoczesnym projektom możliwe jest uzyskanie odpowiednich temperatur oraz kompleksowe odprowadzanie wilgoci z wnętrza namiotu, co ważne – uzyskuje się to znacznie oszczędniej niż w przypadku obiektów murowanych. Jeśli już o oszczędności mowa to trzeba też koniecznie dodać o możliwości personalizacji takiego namiotu, która to personalizacja może przyczynić się do mniejszych kosztów stałych. Przykładem może być dach wykonany z przezroczystej płachty – pozwala to na oszczędności związane z wykorzystaniem energii elektrycznej do oświetlenia wnętrza. Co dla firm, które sporadycznie wykorzystują magazyn jest nie do przecenienia.

Obszar magazynu może być w pełni wykorzystany do składowania towarów. Znaczy to tyle, że nie ma tutaj kolumn i fundamentów do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w magazynach stacjonarnych. Pozwala to na jeszcze lepsze zagospodarowanie potrzeby, według uznania i potrzeb, bez brania poprawki na wyłączone przestrzenie.