Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Czym kierować się aby wybrać najlepsze żaluzje fasadowe?

Czym kierować się aby wybrać najlepsze żaluzje fasadowe? 

Wybór żaluzji fasadowych, to nie tylko rozstrzygnięcie jej typu, bowiem całe systemy żaluzji bardzo się zmieniły na przełomie lat. Wyróżniamy żaluzje fasadowe: w skrzyni nadstawnej, tradycyjne z prowadnicami listwowymi bądź linkowymi i samonośne.

Żaluzje fasadowe w skrzyni nadstawnej

Jest to rodzaj żaluzji fasadowych stanowiący jedno z bardziej nowoczesnych kombinacji. Dzięki swoim wysokim właściwościom termoizolacyjnym osiągają swój bardzo duży potencjał. Tego typu rozwiązanie, dobrze jest zaplanować na etapie projektowania budynku, gdyż wymaga specjalnego montażu. Skrzynia montowana jest do okna i wraz z pakietem umieszczana w świetle otworu. Dodatkowym atutem skrzynii jest ocieplenie styropianem i wykonanie z PCV. Widok zamontowanej żaluzji daje powodów do radości, choćby ze względu na jedyny widoczny element jakim są lamele. Dodatkowo możemy zamontować sobie moskitierę aby uchronić się przed niechcianymi owadami. Żaluzja fasadowa może być zamontowana w sposób tradycyjny, tzn. z ręcznym mechanizmem lub z silnikiem tradycyjnym na wyłącznik. Niewątpliwymi plusami inwestycji w taką żaluzję, jest obecność systemu ze skrzynią ocieplaną styropianem, jej niewidoczność, a to za sprawą pełnej zabudowy tynkarskiej, a także umiejscowiona prowadnica, która zwiększa estetykę całej żaluzji. 

Żaluzje fasadowe w wersji tradycyjnej 

Żaluzje fasadowe w wersji tradycyjnej są złożone z kilku elementów. Do pierwszych z nich zaliczamy, tzw. pakiet, a więc lamele Z90 lub C 80 z dodatkową rynną górną. Następnie są to blachy osłonowe, które są zamawiane na potrzeby i preferencje klienta. I ostatnim elementem są prowadnice, gdzie wyróżnia się prowadnice linkową, listwową oraz pełną. Prowadnica linkowa jest stosowana w budynkach przemysłowych, zaś prowadnica pełna, to jedno z najbardziej komfortowych rozwiązań, ponieważ jest najbardziej estetyczna i nie wymaga skomplikowanej obróbki. Najchętniej wybieraną i najbardziej popularną jest prowadnica listwowa, która mimo ciężkiej obróbki stanowi bardzo mocne zabezpieczenie żaluzji. 

Żaluzje fasadowe samonośne

Są to żaluzje bardzo wygodne w montażu. W układzie tych żaluzji, prowadnice są elementem nośnym żaluzji i to na nich całe spoczywają. Żaluzje fasadowe samonośne, są niewątpliwie znacznie droższe od tradycyjnych żaluzji. Porównując ją do wszystkich innych systemów montowania, ta tworzy zdecydowanie najbardziej stabilną konstrukcję. W efekcie końcowym przypomina ona wyglądem roletę zewnętrzną. 

Lamele w żaluzjach fasadowych

Żaluzje fasadowe charakteryzują się dwoma rodzajami lameli, są to C80 i Z90. Najczęściej klienci wybierają wersję C80, jest ona także starsza. Wyglądem przypomina żaluzje z lat 90. Żaluzja fasadowa, której lamele to Z90, zdecydowanie sprawia, że budynek staje się bardziej nowoczesny. Dodatkowo jej kształt lepiej odbija promienie słoneczne, jednocześnie nie zmieniając nadmiernie pomieszczenia. Ponadto zabezpieczone są w uszczelkę, która chroni przed zarysowaniem się lameli.  Atutem modelu Z90 jest także zajmowanie mniej miejsca po złożeniu, co w efekcie pozwala na zamontowanie mniejszej blachy osłonowej.