Wirus nie odpuszcza, ale my także nie poddajemy się i zachowując możliwe środki bezpieczeństwa rewitalizujemy Słupsk. W ostatnim czasie zmiany pojawiły się w Parku Sienkiewicza, gdzie aktualnie trwa układanie traw i trwają prace pielęgnacyjne. Park Powstańców Warszawskich wzbogacany jest w elementy siłowni plenerowej do uprawiania street workoutu a także przygotowywany jest teren pod plac zabaw, na którym zamontowane zostaną elementy zabawowe dla dzieci. Park wzbogacony został w strefę ekspozycyjną, na której wymieniono nawierzchnię przed pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego gdzie wymieniono nawierzchnię. Przed pomnikiem zostanie umieszczona płyta do składania kwiatów, palenia świec i zniczy. W ramach trwającej rewaloryzacji Parku, w centralnym miejscu placu zostanie wybudowana fontanna z wielobarwnym oświetleniem ledowym, zamontowane zostaną nowe elementy małej architektury: ławki parkowe, stojaki rowerowe, kosze na odpady, pojemniki na psie odchody. Dodatkowo, w Parku zamontowane zostanie oświetlenie, dzięki któremu zwiększy się w tym miejscu poziom bezpieczeństwa, funkcjonalność i estetyka miejsca. Zakres prowadzanych prac przewiduje także zabezpieczenie fitosanitarne drzew znajdujących się na tym terenie, a także nasadzenia roślinności, w tym kwitnących krzewów, krzewinek i roślin cebulowych. Kolejnym miejscem, w którym trwają prace rewaloryzacyjne jest Park im. Waldorfa. Prace związane z rewitalizacją terenów zielonych, będą trwały do końca czerwca tego roku.
Jedną z ważniejszych inwestycji są Bulwary nad Słupią wraz z przebudową ulicy Szarych Szeregów, które obecnie przygotowywane są do rozpoczęcia przebudowy i adaptacji tego niezwykłego, dotychczas nieco pomijanego miejsca. Wykonawca prac aktualnie oznacza teren inwestycji i wkrótce rozpocznie prace, które będą trwały do września 2022 r. W tym czasie na Bulwarach zostanie wykonanych szereg zmian, w tym m.in. budowa trzech kładek dla pieszych i rowerzystów oraz remont istniejących dwóch mostów i kładki, odbudowana zostanie także baszta obronna i budynek przymurny, które stanowią element średniowiecznych obwarowań miejskich. W ramach prowadzonej rewitalizacji Bulwarów, powstaną dwa miejsca o charakterze placów miejskich – przy ulicy Szarych Szeregów, na wysokości Białego Spichlerza oraz przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy której zostanie zlokalizowany duży stół debat, czyli miejsce nie tylko codziennego odpoczynku, ale dające także możliwość organizowania spotkań w tej przestrzeni miejskiej. Działania zaplanowane w obszarze bulwarów, obejmują także modernizację istniejącej oraz budowę nowej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i oświetlenie całego terenu łącznie z iluminacją najatrakcyjniejszych obiektów i ciągiem świetlnym w linii nieistniejących murów obronnych.
Niezwykle obszerny jest także zakres prac zieleniarskich, obfitujących w tysiące nasadzeń roślinności charakterystycznej dla nadrzecznych i parkowych terenów. Prace w obrębie zabytkowych murów obronnych obejmą m.in. powstanie nowej furty łączącej Park im. Fryderyka Chopina z parkiem przed Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Grodzkiej. Przebudowane i udrożnione zostanie dojście do Parku z alei Sienkiewicza.
W ostatnim czasie ukończone zostały prace elewacyjne wykonywane na kolejnych kamienicach, w tym obiektach należących do wspólnot mieszkaniowych, znajdujących się przy Placu Powstańców Warszawskich oraz ulicy Armii Krajowej.
W obecnej sytuacji, prace związane z rewitalizacją Słupska zostały zorganizowane i zabezpieczone w sposób umożliwiający ich sprawne wykonywanie, a o postępach prac staramy się informować Państwa na bieżąco. W związku z obowiązującym stanem zagrożenia epidemicznego oraz zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, szczegółowe informacje dotyczące realizowanych prac można uzyskać za pomocą kontaktu telefonicznego do Referatu Rewitalizacji Wydziału Zarządzania Funduszami Urzędu Miejskiego w Słupsku – (59) 84 88 225 lub mejlowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy więc do śledzenia naszego profilu na stronie Rewitalizacja Słupsk i obserwowania postępu prac bez konieczności wychodzenia z domu.

Prace rewaloryzacyjne w Parku Powstańców Warszawskich, Parku Sienkiewicza oraz na Bulwarach nad Słupią wykonywane są w ramach projektu pn. „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” w ramach poddziałania 8.1.2 RPO WP 2014-2020.