Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Można przemieszczać się podczas urlopu transportem publicznym lub swoim samochodem. Wiadomo, ze samochód jest wygodniejszy. Nie trzeba w takich przypadkach martwić się o zakup odpowiednich biletów czy szukanina autobusu albo tramwaju, który jedzie w odpowiednią stronę. Co zrobić w sytuacji, gdy nasz samochód zepsuł się w ostatniej chwili albo z jakiegoś innego powodu nie możemy do użytkować lub w ogóle go nie posiadasz? Można wypożyczyć samochód z wypożyczalni i to nawet całkiem tanio. Korzystam z tej opcji dosyć często, ponieważ sama nie posiadam samochodu i nie lubię być ograniczona przez transport publiczny, który rzadko jest idealny.

Jaka wypożyczalnia?

Jest duży wybór na rynku i każdy łatwo znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli wybieracie się na urlop do Warszawy i w okolice to możecie skorzystać z tej wypożyczalni: Wypożyczalnia samochodów Warszawa. Zaletą tej wypożyczalni jest brak kaucji, którą pobierają inne wypożyczalnie. Macie też tam dosyć szeroki wybór aut, od ekonomicznych po luksusowe i sportowe.

Co jest potrzebne do wynajęcia samochodu?

Przede wszystkim prawo jazdy. Wiadomo. Musisz udowodnić, że masz uprawnienia do kierowania pojazdem. Dodatkowo potrzebujesz drugiego dokumentu potwierdzającego twoją tożsamość, taki jak dowód osobisty czy paszport. W przypadku, gdy zdecydujesz się dodać drugiego kierowcę, wtedy druga osoba też musi posiadać powyższe dokumenty.

Opłata za samochód

Zazwyczaj wypożyczalnie wymagają podania karty kredytowej i nie nie przyjmują kart debetowych. To może być utrudnienie dla niektórych osób, którzy nie posiadają karty kredytowej, jak ja. Dlatego warto przeczytać wcześniej regulamin i wymagania danej wypożyczalni. Powyżej wspomniana wypożyczalnia obsługuje oba rodzaje kart. Bardzo rzadko zdarza się możliwość płatności gotówką.

Ograniczenia wiekowe

Myślę, że należy uprzedzić młode osoby co do jednego faktu. Chyba wszystkie wypożyczalnie stosują ograniczenie, że kierowca musi mieć skończone 21 lat i mieć co najmniej jeden rok doświadczenia. Zatem jeśli masz 18 lat i dopiero co odebrałeś/aś swoje prawko, to raczej mało prawdopodobne, że będziesz mógł/mogła skorzystać z wypożyczalni. Jeśli zaś masz pomiędzy 21 a 25 i prawo jazdy dłużej niż rok, to owszem będzie możliwość wynajęcia samochodu, ale w niektórych wypożyczalniach zostanie doliczona dodatkowa opłata za każdy dzień wynajmu. Samochody luksusowe albo sportowe są rzadko wynajmowane osobom poniżej 25 lat.

Ubezpieczenie

Wypożyczalnie nie są powiązane z ubezpieczycielami, ale zazwyczaj oferują swoje ubezpieczenia samochodu. W każdej wypożyczalni są inne warunki takiego ubezpieczenia i lepiej je przeczytać zanim wyjedziesz na ulice. Jeśli już zdarzy się wypadek i samochód będzie musiał trafić do naprawy, wtedy możesz skorzystać z samochodu zastępczego z oc sprawcy interrisk i będziesz mógł spokojnie kontynuować plan swojego urlopu.

Odbiór i zwrot auta

Samochód można odebrać skąd chcesz: z lotniska, oddziału wypożyczalni, dworca czy hotelu. W przypadku odbioru na lotnisku mogą być naliczone dodatkowe opłaty tzw. opłaty lotniskowe. Nie zawsze trzeba oddawać samochód w tym samym miejscu, w którym go odebrałeś. Możesz do zwrotu auta wybrać całkowicie inne miejsce, choć mogą za to zostać naliczone dodatkowe opłaty.

Jaki masz wybór transportu w czasie urlopu?