Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Fot. UM

Dzisiaj Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydentka Miasta Słupska wspólnie z Panią Martą Makuch Wiceprezydentką Miasta Słupska odwiedziła słupskie hospicjum. Na ręce Pani Teresy Jerzyk Dyrektorki Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku trafiło pismo potwierdzające przekazanie pieniędzy znalezionych 2 lata temu na terenie wspomnianej instytucji.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że intencją darczyńcy było właśnie to, by trafiły one na ten konkretny cel – do ludzi, którzy tego wsparcia i opieki potrzebują najbardziej. Zgodnie z prawem pieniądze musiały przez 2 lata czekać na specjalnym koncie, a w przypadku braku chęci uczestnictwa w całym procesie ze strony znalazcy (którego dane mieliśmy od Policji), właścicielem stał się starosta, w naszym przypadku Prezydent Miasta.

Kiedy spełniliśmy wszystkie ustawowe terminy i niezbędne formalności zostały zakończone Pani Prezydent mogła oficjalnie zakończyć czas oczekiwania i przekazać całą kwotę 100 900 zł i 2 360 euro na rzecz słupskiego hospicjum.

Poniżej słowa Pani Prezydent, która potwierdziła przekazanie wspomnianych środków finansowych.