Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Sprawny alkomat to podstawa

Nie zawsze przykładamy dostatecznie dużo uwagi urządzeniom które używamy raz na jakiś czas. Takie działanie nie jest do końca dobre i może spowodować wiele problemów. Tak jest również w przypadku alkomatów które wymagają okresowych kalibracji. Decydując się na zakup urządzenia mierzącego stężenie alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu musimy być świadomi, że aby pomiar był dokładny trzeba odpowiednio dbać o urządzenie.

Podstawowe błędy użytkowników alkomatów

Często nie mamy bladego pojęcia jak w prosty sposób opiekować się i używać urządzeń. Alkomat kupujemy aby podczas różnych imprez i okazji móc sprawdzić siebie i bliskich ile już wypiliśmy i czy na przykład możemy prowadzić samochód. Jednak często zapominamy o prostej czynności jaką jest kalibracja alkomatu, aby ją przeprowadzić trzeba udać się do profesjonalnego serwisu w którym specjaliści za pomocą specjalistycznych maszyn przywrócą nasze urządzenie do początkowego stanu. Udając się do takiego serwisu nie będziemy zmuszeni czekać kilku godzin, sam proces jest szybki i stosunkowo tani. Jednak to nie wszystko gdy chcemy dokładnie opiekować się naszym alkomatem trzeba również pamiętać o innych kwestiach. Po pierwsze musimy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej temperatury temu urządzeniu. Na ogół alkomaty są bardzo delikatne, dlatego ważne jest aby przechowywać je w pokojowej temperaturze. Kolejna wskazówka dotyczy stosowania ich, to znaczy nie wolno używać alkomatu do pół godziny po wypiciu alkomatu. Wtedy w naszych ustach znajduje się duże stężenie alkoholu co źle wpływa na dalsze funkcjonowanie tego urządzenia a ponad to może uszkodzić czujniki, które będą do wymiany.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

W dzisiejszych czasach każdy z nas może zakupić alkomat, nie jest to droga inwestycja a może znacznie nam pomóc w wielu kwestiach. Warto więc ciągle nosić przy sobie alkomat, nie ważne czy idziemy na plażę, czy na imprezę czy na spotkanie ze znajomymi. Kiedy jesteśmy po kieliszku warto przeprowadzić na sobie bądź innych osobach takie badanie, jest ono o tyle skuteczne że nie musimy martwić się o nie prawidłowy wynik w przypadku jeżeli pamiętaliśmy o przeprowadzeniu kalibracji. Nie zapominajmy o przeprowadzaniu kalibracji urządzenia nawet w przypadku kiedy w ogóle go nie używaliśmy. Zaniedbanie tej sprawy może się źle skończyć dla nas bądź kogoś, warto korzystać z alkomatu w przypadku kiedy co nie co wypiliśmy.