W piątek policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 31-letnią kobietę, którzy na jednym z usteckich parkingów próbowali wyciąć katalizator z zaparkowanego samochodu. Zauważył ich policjant ze słupskiej drogówki, który był w czasie wolnym od służby. W porę zawiadomił swoich będących w służbie kolegów, a szybka i skuteczna interwencja udaremniła kradzież.

W ubiegłym tygodniu policjant, który przebywał z rodziną w Ustce, zauważył na jednym z parkingów podejrzanie zachowujące się osoby, które zaglądają pod spód jednego z samochodów i rozglądają się na boki. Funkcjonariusz „na wolnym” od razu za pośrednictwem dyżurnego powiadomił swoich kolegów będących w służbie, którzy już po chwili przyjechali na miejsce. W stojącym obok samochodzie należącym do 34-letniego mężczyzny i 31-letniej kobiety mundurowi znaleźli służące do cięcia narzędzia m.in. piłę elektryczną i brzeszczot.

Funkcjonariusze pojechali z zatrzymanymi na komisariat, a na miejscu pracę rozpoczęli policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny miejsca i pojazdów oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Mundurowi sprawdzają również, czy zatrzymane osoby mają związek z innymi tego typu.

Dzięki reakcji policjanta, który był w czasie wolnym od służby kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.