Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali 28-letniego mieszkańca Ustki, który posiadał przy sobie narkotyki. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli jeszcze blisko 220 gramów marihuany. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce w toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że jeden z mieszańców tego miasta może posiadać znaczne ilości narkotyków. W środę wieczorem usteccy kryminalni zauważyli tego mężczyznę na jednej z ulic i podjęli wobec niego interwencję. Ich uwagę zwróciło nerwowe zachowanie 28-latka, który na pytanie, czy posiada przy sobie jakieś narkotyki, zaprzeczył. Policjanci znaleźli jednak w jednej z kieszeni tego mężczyzny woreczek z zawartością białego proszku, a w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania ustczanina mundurowi znaleźli worek z suszem roślinnym. Ujawnione w trakcie interwencji narkotyki zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie, a 28-latek został przewieziony na komisariat, gdzie policjanci prowadzili dalsze czynności procesowe z jego udziałem.

Dokładne sprawdzenie i zważenie ujawnionych środków odurzających wskazało, że przy sobie 28-latek posiadał amfetaminę, a w mieszkaniu ukrywał blisko 220 gramów marihuany. Mieszkaniec Ustki usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a prokurator zastosował wobec niego dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.