DK w Słupsku: Teatr Osobliwy z I. Nagrodą na I. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Inkluzywnych w Oldenburgu!
Zaskakujący sukces na arenie międzynarodowej! Polski teatr niezwykły triumfatorem w Oldenburgu – przekraczają granice sztuki i umysłów.
  • Słupski Teatr Osobliwy zdobył główną nagrodę na festiwalu teatrów inkluzywnych.
  • Oceniono reżyserię, scenografię i kostiumy w spektaklu "Żadanice".
  • Zespół otrzymał zaproszenie na warsztaty teatralne oraz udział w kolejnym festiwalu.
  • Podziękowania dla sponsorów, dzięki którym możliwa była podróż i uczestnictwo w festiwalu.
  • Twórcy przedstawienia to zespół oddanych artystów i artystek.

Szok i radość w sercach miłośników teatru w Słupsku! Grupa aktorska Teatr Osobliwy, znana z burzenia konwencji i tworzenia niepowtarzalnej atmosfery na scenie, zdobyła pierwsze miejsce na prestiżowym I Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Inkluzywnych w Oldenburgu. Ich spektakl, "Żadanice", został okrzyknięty najlepszym z najlepszych, przyciągając uwagę i uznanie międzynarodowych sędziów.

Zaangażowanie i pasja twórców zostały uhonorowane nie tylko wyróżnieniem za najlepszy spektakl. Agata Andrzejczuk, reżyserka "Żadanic", otrzymała osobiste uznanie za swoją pracę, zaś zmysł estetyczny i kreatywność scenografii i kostiumów nie umknęły uwadze jurorów. Połączenie tych elementów stworzyło wyjątkowe doświadczenie, które wyraźnie wyróżnia się na tle międzynarodowej sceny teatralnej.

Jako część nagrody, zespół Teatru Osobliwego otrzyma możliwość rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem mistrzów sztuki teatralnej. Co więcej, będą mieli zaszczyt ponownego zaprezentowania swojego talentu na kolejnym festiwalu organizowanym przez 11theatercompany pod hasłem INCLUSIVE THEATRE FESTIVAL «KIT. Kultur. Inklusion. Theater», tym razem bez konieczności przechodzenia przez proces selekcji.

Warto podkreślić nieoceniony wkład sponsorów, którzy swoim wsparciem przyczynili się do sukcesu Teatru Osobliwego. Dzięki firmom takim jak Markos, Kaliop Poland, PGK Słupsk Sp. z o.o., Wodociągi Słupsk Spółka z o.o., Kancelaria Kowalewscy & Partnerzy oraz Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa, możliwy był wyjazd i udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Teatr Osobliwy tworzą ludzie z pasją do teatru, którzy swoją twórczością potrafią dotykać serc i umysłów widzów. W skład zespołu wchodzą: Karolina Czujko, Hanna Czyż, Igor Kaczmarczyk, Emilia Książek, Julia Nitka, Karolina Poziarska, Julia Synakowska, Karolina Żołecka – każdy z nich wnosi do spektaklu własne, niepowtarzalne cechy, tworząc niezwykły kolektyw artystyczny.

Triumf w Oldenburgu to dowód na to, że sztuka nie zna barier, a polski teatr może skutecznie rywalizować i zaskakiwać na międzynarodowej scenie. To także przesłanie o sile inkluzywności i potędze wyobraźni, która potrafi przenosić góry i zdobywać serca publiczności na całym świecie.


Źródło: DK w Słupsku