DK w Słupsku: Tutanchamon: Oblicze bez maski - w cyklu
Zapomnij o podróży w czasie, przyjdź i zobacz, jak historia ożywa przed twoimi oczami! Odkryj sekrety Tutanchamona w niezwykłej ekspozycji, która zawitała do naszego miasta. Dołącz do nas w tej niezwykłej podróży kulturalnej, gdzie starożytny Egipt spotyka się z nowoczesną narracją.
  • Spotkanie z tajemniczym faraonem w ramach "Podróży ze sztuką".
  • Oglądaj film "Tutanchamon: Oblicze bez maski" z narracją Iggy'ego Popa.
  • Wyjątkowa okazja do zobaczenia 150 artefaktów z grobowca Tutanchamona.
  • Przejście przez proces tworzenia ekspozycji i odkrycie historii Howarda Cartera.

Przeplatając przeszłość z teraźniejszością, miesiąc luty przenosi nas w sam środek Egiptu, bez konieczności przekraczania granic kraju. W niedzielne popołudnie, 11 lutego, mamy niepowtarzalną okazję zanurzyć się w świat starożytnych faraonów. "Tutanchamon: Oblicze bez maski" to nie tylko film, to podróż do serca archeologicznych odkryć, które zmieniły postrzeganie historii.

Podziwiając 150 autentycznych przedmiotów z grobowca Złotego Króla, widzowie doświadczą unikalnego wglądu w starożytny świat. Film, który zostanie wyświetlony o godzinie 13.30, pozwoli zrozumieć, jak daleko sięgają korzenie naszej fascynacji starożytnym Egiptem. Z Iggy Popem jako przewodnikiem, odwiedzimy Muzeum Egipskie w Kairze, a także będziemy świadkami konserwacji i przygotowań do wystawy, która wędrowała od Los Angeles po Paryż i Londyn.

Historia odkrycia przez Howarda Cartera grobowca Tutanchamona w 1922 roku jest tak samo fascynująca jak skarby, które odkrył. W erze, kiedy media masowe dopiero kształtowały swoją formę, Carter sprawił, że imię Tutanchamona stało się synonimem tajemniczości i splendoru starożytnego świata.

Dołącz do nas w tej fascynującej podróży w czasie i przestrzeni, gdzie historia ożywa na ekranie, a artefakty z przeszłości stają się rzeczywistością, z którą możemy się spotkać twarzą w twarz. To wydarzenie w ramach cyklu "Podróże ze sztuką" z pewnością przeniesie Cię w inny wymiar i pozwoli spojrzeć na starożytny Egipt nowymi oczami.

Bilety na to niezwykłe wydarzenie są dostępne w trzech kategoriach cenowych: 18, 15 oraz 13 złotych.


Źródło: DK w Słupsku