DK <a href=Słupsk zaprasza na kwietniowe spotkania DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej" style="margin-bottom: 10px; display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;">
Zapraszamy na kwietniowe seanse filmowe, które przeniosą Was w różne zakątki ludzkich doświadczeń – od intymnej podróży transpłciowej bohaterki, przez magiczną codzienność Tokio, aż po dramatyczne losy rodziny związanej z wrestlingiem. DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej przygotował na kwiecień wyjątkową ofertę filmową, która z pewnością zainteresuje każdego miłośnika kina.
  1. 4 kwietnia rozpoczniemy od filmu "Kobieta z..." – opowieści o transpłciowej kobiecie, w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.
  2. Następnie, 11 kwietnia, zobaczymy "Perfect Days" Wima Wendersa, który zabierze nas w podróż po Tokio, ukazującą piękno w codzienności.
  3. "Pamięć" Michela Franco, prezentowana 18 kwietnia, to opowieść o dwojgu outsiderów rozgrywająca się na tle demencji i próby zapomnienia przeszłości.
  4. Miesiąc zakończymy 25 kwietnia filmem "Bracia ze stali", opowiadającym o rodzinie Von Erich i kulisach amerykańskiego wrestlingu.

Seanse filmowe organizowane są w każdy czwartek o godzinie 18:00 w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22), gdzie każdy seans rozpoczyna się prelekcją filmoznawcy Bartosza Murawskiego. To doskonała okazja, by nie tylko zobaczyć wartościowe filmy, ale również podzielić się wrażeniami przy gorącej herbacie po seansie w sali Tango. Dla najbardziej zagorzałych kinomaniaków dostępne są miesięczne karnety w cenie 52 zł, które można nabyć w kasie kina. Dostępne są także bilety pojedyncze, zarówno stacjonarnie, jak i online.

Wiosenna aura sprzyja również pogłębianiu kulturowych doświadczeń, a oferta DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej na kwiecień z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających widzów. Zapraszamy do wspólnego celebrowania filmowej sztuki, która pozwoli na chwilę oderwać się od codzienności i przenieść się w inny wymiar emocji i refleksji.


DK Słupsk