Ostatnie pożegnanie ppłk Kazimierza Szostakowskiego-Kobelisa w Słupsku
W wieku 103 lat odszedł ppłk Kazimierz Szostakowski-Kobelis, bohater narodowy i ostatni z Żołnierzy Wyklętych naszego miasta. Jego życie było pełne poświęceń dla ojczyzny, a wspomnienia o nim pozostaną z nami na zawsze.
  1. ppłk Kazimierz Szostakowski-Kobelis zmarł w wieku 103 lat.
  2. Był dowódcą zwiadu Armii Krajowej i odznaczał się niezwykłą odwagą.
  3. W ostatnich latach życia był aktywnym członkiem ŚZŻAK w Słupsku.
  4. Ostatnie pożegnanie odbędzie się 12 kwietnia na Starym Cmentarzu.

Kazimierz Szostakowski-Kobelis, znany pod pseudonimem "Mieczysław", był nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem kluczowych momentów dla polskiej historii. Jego rolę w Armii Krajowej, gdzie dowodził zwiadem, mieszkańcy naszego miasta cenią szczególnie wysoko. Dzięki jego determinacji i odwadze, wiele operacji zakończyło się sukcesem, mimo ogromnego ryzyka.

Jako długoletni sekretarz ŚZŻAK Inspektorat Słupsk, Szostakowski-Kobelis nie ustawał w działaniach na rzecz pamięci o bohaterach walki o wolność Polski. Jego zaangażowanie było wzorem do naśladowania dla wielu osób, a jego przemówienia, choć w ostatnich latach wygłaszane były telefonicznie, zawsze budziły głęboki szacunek i emocje.

Prezydentka miasta, w imieniu wszystkich mieszkańców, wyraziła głębokie współczucie i żal po stracie tak wielkiego człowieka. Kazimierz Szostakowski-Kobelis wspominany jest jako skromny i szczery człowiek, który do końca życia pozostał wierny ideałom patriotyzmu. Jego osoba była synonimem godności i honoru, a opowieści o jego życiu będą inspirować kolejne pokolenia.

Żegnając ppłk Kazimierza Szostakowskiego-Kobelisa, przypominamy, że ostatnie pożegnanie tego wybitnego żołnierza odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 11:00 na Starym Cmentarzu. To będzie czas, by oddać hołd jego niezłomnemu duchowi i nieocenionym zasługom dla Polski.


Wg inf z: Urząd Miejski Słupsk